آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106777
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مهلت شرکت در اجلاس سراسری نماز بیستم آبان‌ماه است

  معاون آموزش فرهنگ و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به میزبانی استان گلستان از بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز گفت: مهلت شرکت در فراخوان محتوایی این اجلاسیه تا بیستم آبان‌ماه است.

  آوای شمال/ جلسه هسته مرکزی یاوران نماز عصر امروز در اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها با حضور معاون آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز و یاوران نماز استان مازندران برگزار شد.

  منصور سرگزی معاون آموزش فرهنگ و پژوهش ستاد اقامه نماز در ابتدای این جلسه اظهار کرد: کمتر از دوماه آینده بیست‌وهشتمین اجلاس سراسری نماز با موضوع نماز و مدرسه به میزبانی استان گلستان برگزار می‌شود.

  وی افزود: دستگاه‌های فرهنگی کشور صاحب نظران دست به دست هم دادند تا از کنار این اجلاس معنوی بتوانند زمینه‌های انس بیشتر دانش‌آموزان با نماز را فراهم کنند.

  سرگزی با اعلام اینکه از همه فرهیختگان، دانش‌آموزان، حوزویان و دانشجویان درخواست می‌کنم که در فراخوان این اجلاس شرکت کنند، گفت: مهلت شرکت در این فراخوان محتوایی تا بیستم آبان‌ماه است.

  این مسؤول یادآور شد: علاقمندان می‌توانند ایده‌ها و تجربیات موفق خود را در زمینه دعوت دانش‌آموزان به نماز را ارسال کنند تا ما در صحن اجلاس بتوانیم این اطلاعات مطرح کنیم.

  سرگزی بیان کرد: استان مازندران همواره از استان‌هایی است که در فعالیت‌های فرهنگی عملکرد شاخصی دارد، در این بحث هم ضمن برگزاری برنامه‌های آموزشی فرهنگی متنوع امیدواریم علاقمندان از طریق ستاد اقامه نماز مازندران حضور مؤثر داشته تا در ترویج و توسعه فرهنگ شورای نماز گام محکمی برداشته شود.

  در ادامه رئیس ستاد اقامه نماز استان مازندران اظهار کرد: در بحث‌های اعتقادی نماز در اولویت قرار دارد، ما مردم دیندار زیادی داریم در بحث علاقه به ائمه اطهار هستند.

  حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی افزود: متاسفانه در حوزه نماز غفلت صورت می‌گیرد و باید با همفکری هم موانع در این مسیر شناسایی و رفع شوند، در مازندران هم به این موضوع مهم باید مورد توجه قرار گرفته شود.

  وی تصریح کرد: ستاد اقامه نماز در بیست و هفتمین اجلاس نماز امسال به فرمان مقام رهبری بحث نماز در مدارس باید مورد توجه قرار بگیرد که در این راستا شورای سیاست‌گذاری اقامه نماز برای اجلاس بیست و هشتم که در استان گلستان برگزار شد موضوع مدارس را در دستور کار قرار دادند.

  رئیس ستاد اقامه نماز استان مازندران خاطرنشان کرد: ما در کشور ۶۵۰ نفر یاوران نماز داریم که می‌توانند کار محوری مربوط به ترویج امر نماز را در محیط مدرسه انجام دهند، در این خصوص برنامه‌های محوری در ۲۲ بند به آموزش و پرورش ارجاع داده شد.

  ابراهیمی اضافه کرد: در مدرسه افرادی هستند که می‌شود از ظرفیت‌شان می‌توان بهره گرفت، یاوران نماز زمانی که در بستر واقعی قرار بگیرند راحت تر نظرات ابداعی و ابتکاری خواهند داشت.

  وی گفت : اگر بخواهیم تبلیغ داشته باشیم باید به سه نکته؛ بحران معرفتی دینی، تزلزل در خانواده و بحث فاصله از آرمان‌های انقلاب را مورد توجه قرار دهیم.

  ابراهیمی در پایان اظهار کرد: در ادامه بحث اعتمادسازی مطرح است، اگر مدیر مدرسه نماز نخواند و به بقیه دستور دهد نماز بخوانید‌، تبلیغ با شکست مواجه خواهد شد، همچنین کار نباید با افراط و تفریط پیش برود تا نتیجه مقبول دریافت شود.

  برچسب ها :

  نظرات