آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106774
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  فعالیت ۱۰۷ موکب اوقاف در ایام اربعین/ورود اوقاف به تولید محصولات علمی بر پایه دانش بنیان

  رئیس اوقاف و امور خیریه کشور با اعلام اینکه در ایام اربعین 107 موکب را فعال کردیم، گفت: 47 موکب این سازمان در کشور عراق فعالیت دارد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره اقداماتی که در کشور برای تبیین ارزش‌های عاشورایی انجام می‌شود، اظهار کرد: برای مراسم اربعین سال جاری ۱۰۷ موکب در داخل و خارج از کشور پیش‌بینی شده است.

  وی تصریح کرد: ۴۷ موکب در داخل خاک عراق و بقیه در سطح کشور تا مرز جاوه که محل ورود زائران پاکستانی است، اقدامات لازم برای پذیرایی از زائران این کشور پیش‌بینی شده است.

  رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اقداماتی که اوقاف برای پذیرایی از زائران آذربایجان که از اردبیل وارد کشور می‌شوند،گفت: در این مسیر هم اقدامات لازم برای این گروه از زائران پیش‌بینی شده است.

  وی اضافه کرد: پرسنل اوقاف به صورت جهادی در این مراسم و به عنوان وظیفه در خدمات زائران امام حسین(ع) هستند.

  خاموشی با اشاره به برپایی موکب‌های اوقاف در سامره، کوفه و در کاظمین افزود: در مسیر نجف به کربلا، نجف و شهر کربلا موکب‌های اوقاف فعال است.

  وی در تشریح سفر خویش به اوقاف مازندران، با اشاره به تلاش‌های مدیرکل اوقاف استان، بیان کرد: پس از ارزیابی حکم حجت‌الاسلام حیدری را تمدید کردیم.

  رئیس اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به تصمیم‌گیری‌های جدید این مجموعه برای کمک به حوزه‌های علمیه، بیان کرد: به صورت ویژه در این بخش برنامه داریم.

  وی یادآور شد: وقف جهت دهی خاصی در کمک به حوزه‌های علمیه را در دستور کار خویش دارد.

  خاموشی با اعلام اینکه جلوی تملیک عیانی در اوقاف ممنوع شده است، افزود: وقف قابل فروش نیست،این موضوع مورد تایید رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

  وی ادامه داد: با این طرح قدرت مالی وقف در چند سال آینده ایجاد می‌شود، در سطح کلان نزدیک ۲۰ درصد به افزایش درآمد اوقاف کمک می‌شود.

  رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای هدایت موقوفات به سمت فعالیت محصولات دانش بنیانی، بیان کرد: در این حوزه رهبر انقلاب دغدغه جدی داشته و بنا داریم که علم را به کمک اقتصاد هدایت کنیم.

  وی اضافه کرد: در این راستا معاونت بهره‌وری را تقویت کردیم و در حال حاضر در بعضی از رشته‌های علمی وورد پیدا کردیم.

  خاموشی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای تولید ایمپلنت دندانی با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیانی، گفت: این مجموعه در استان فارس که با مشارکت ۸۰ درصد اوقاف و ۲۰ درصد شرکت دانش بنیانی قرار است راه اندازی شود.

  وی ادامه داد: این محصولات به زودی به بازار عرضه می‌شود.

  رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به برنامه‌ریزی انجام شده برای بهینه سازی از موقوفات، افزود: به صورت جدی راجع به مسائل دفاع از موقوفه اقدامات ثبتی در سایه تعامل با نهادها را در برنامه کاری خویش داریم.

  وی با اشاره به فعالیت اوقاف در زمینه مدرسه سازی که حدود ۶ هزار باب در سطح کشور است، گفت: در تعامل با آموزش و پرورش می‌توانیم برای کیفی سازی این مدارس کمک کنیم و به دنبال افزایش خدمات در این مدارس هستیم.

  خاموشی با اشاره به فعالیت بحث امور خیریه اوقاف کشور،بیان کرد: در سطح کشور بیش از ۳۰۰ زندانی در راستای فعالیت امور خیریه این سازمان آزاد شدند.

  وی ادامه داد: در حوزه خدمات رسانی به بیمارستان‌ها تیم پزشکی بر روند درمانی نظارت داشته باشند و بنا داریم ظرفیت علمی بیمارستان‌ها را تقویت کنیم که در حال حاضر بیش از ۷۰ بیمارستان در سطح کشور به نام اوقاف ثبت شده است که طرح ساماندهی این مراکز در دستور کار است.

  برچسب ها :

  نظرات