آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106767
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  کارآفرینی جوان آملی با حمایت بسیج سازندگی؛

  تقویت صنایع تبدیلی؛ گامی در جهت کاهش ضایعات کشاورزی

  جوان کارآفرین آملی گفت: اگر صنایع تبدیلی در مازندران رشد پیدا کند می‌توان در زمان عرصه محصولات با تبدیل آنها به محصول دیگر قدم‌های بزرگی برای کاهش میزان ضایعات محصولات کشاورزی نیز برداشت.

  آوای شمال/ عارف مومنی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۶ در زمینه دستگاه های روغن کشی و اسلایسر شروع به تحقیق و پژوهش کردم، یادآور شد: در سال ۱۳۹۷ متوجه ظرفیت بالای استان مازندران در زمینه صنایع تبدیلی شدم.

  وی افزود: در سال ۱۳۹۷ با حمایت بسیج سازندگی از طریق اعطای وام توانستم با ثبت برند میوارا و دریافت سیب سلامت اقدام با تاسیس این شرکت و تولید فرآورده های تبدیلی و پخش آن به صورت گسترده کنم.

  مدیر شرکت میوارا، به تعریف صنایع تبدیلی و نوع این صنعت پرداخت و خاطرنشان کرد: به صنایعی گفته می شود که فرآورده های کشاورزی و دامی را تبدیل به مواد و کالای نیمه ساخته و یا آماده تبدیل می کند.

  وی به تولیدات کارخانه خود اشاره کرد و گفت: ما در حال حاظر در این شرکت چیپس میوه ، ترشیجات بسته بندی شده و شوریجات را در دو شیفت تولید و روانه بازار می کنیم.

  وی میزان تولید شرکت خود در ماه را یک تن میوه خشک اعلام کرد و افزود: ۹ تن در ماه میوه می‌خریم که میزان تولیدمان در ماه یک تن میوه خشک است که وارد بازار می‌کنیم.

  مومنی افزود: کشورهایی مانند عربستان و عمارات ارزش صنایع تبدیلی را درک کرده و با وجود اینکه به آسانی به محصولات باغی دسترسی ندارند وارد این صنایع شدند.

  کارآفرین بسیجی آملی از لزوم استفاده ظرفیت بالای صنایع تبدیلی در کشور ایران گفت و تصریح کرد: در ایران با توجه به تنوع اقلیمی و آب و هوایی مناسب و همچنین دسترسی آسان به مواد اولیه می‌تواند در این زمینه رشد چشمگیری داشته باشد و با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم موجب ایجاد ارزش افزوده برای محصولات کشاورزان و همچنین اشتغال برای جوانان شویم.

  وی در پایان گفت: اگر صنایع تبدیلی در مازندران رشد پیدا کند می‌توان در زمان عرصه محصولات با تبدیل آنها به محصول دیگر قدم‌های بزرگی برای کاهش میزان ضایعات محصولات کشاورزی نیز برداشت.

  برچسب ها :

  نظرات