آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106758
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  استاندارد حلقه ارتباطی تحقیقات و بازار است

  دبیر کل موسسه استانداردسازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی گفت: استاندارد حلقه ارتباطی بین تحقیقات، نوآوری و بازار است.

  استاندارد حلقه ارتباطی تحقیقات و بازار است

  آوای شمال/ احسان اووت در مراسم روز جهانی استاندارد اظهار داشت: مشتاق تداوم همکاری در تدوین استانداردها به منظور ترویج نوآوری و ساخت فرصت های اقتصادی برای همگان هستم.

  وی با اشاره به شعار امسال روز جهانی استاندارد با عنوان استانداردهای ویدئویی، خالق صحنه جهانی، افزود: این موضوع پیام مستقیمی دارد و از آن نقش استانداردها در ظهور فناوری های ویدئویی در جهان استنباط می شود.

  دبیرکل اسمیک با بیان اینکه هر یک از ما برای اهداف مختلف از فناوری های ویدئویی استفاده می کنیم، ادامه داد:  ویدئو این امکان را به همگان می دهد تا مردمان در سراسر جهان با یکدیگر بهتر ارتباط برقرار نمایند و دسترسی گسترده تر شود.

  وی با بیان اینکه استانداردسازی حلقه ارتباطی میان تحقیقات، نوآوری و بازار است که منافع متعددی را برای همگان به همراه دارد تصریح کرد: بکارگیری موثر استانداردها و انطباق با آنها، کارکرد متقابل فناوری ها رقابت پذیری جهانی را برای کشورها افزایش می دهد.

  اووت با بیان اینکه استانداردسازی در سطح ملی نقش عظیمی در ایجاد ساختار اقتصادی مستحکم دارد، تصریح کرد: اسمیک از تدوین استانداردها در موضوعات مختلف، ترویج نوآوری و رقابت پذیری صنعتی که در بهبود اقتصاد کشورهای عضو موثر باشد، حمایت می­ کند.

  به گزارش فارس، اسمیک یک موسسه  بین دولتی وابسته به سازمان همکاری اسلامی (OIC) است و در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده است. فعالیتهای این موسسه در حوزه های استانداردسازی، ارزیابی انطباق، اندازه شناسی و تایید صلاحیت از طریق شوراها و کمیته های مربوطه که زیر نظر اسمیک تاسیس شده اند، انجام می شود.

  ۱۶ کمیته فنی برای تدوین و بازنگری استانداردهای سمیک بر اساس نیازهای صنایع در حال فعالیت هستند. استانداردهایی که توسط اعضای اسمیک همانند رویه های بین المللی به صورت کاملاً حرفه ای تدوین می شوند.

  در کمیته های فنی حدود ۳۰۰ کارشناس حضور دارند که زمینه بهبود زیرساخت های کیفیت در کشورهای عضو اسمیک را فراهم می کنند.

  برچسب ها :

  نظرات