آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106747
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  افتتاح ۲۲۷ پروژه بزرگ صنعت آب و برق تا پایان امسال

  وزیر نیرو با اشاره به اینکه امروز اولین روز کمپین و پویش الف.ب.ایران است و تا پایان امسال هر هفته یکی از طرحهای بزرگ آب و برق در کشور افتتاح خواهد شد گفت: تعداد 227 پروژه بزرگ به ارزش 33 هزار میلیارد تومان در 31 استان کشور افتتاح می شود.

  افتتاح 227 پروژه بزرگ صنعت آب و برق تا پایان امسال

  آوای شمال/ رضا اردکانیان در مراسم افتتاح پروژه های احداث پست ۶۳/۲۰ کیلوولت شهدا با بیان اینکه از امروز پویش الف.ب.ایران آغاز شد گفت: پویشی که شروع کردیم تا پایان امسال و هر هفته یکی از طرحهای بزرگ آب و برق در کشور افتتاح خواهد شد.

  وی ادامه داد: وزارت نیرو در همه ایام تحریم و تنگناهای مالی مجموعه ای از تاسیسات زیرساختی را اجرا کرده است.

  اردکانیان خاطر نشان کرد: وزارت نیرو در سالیان گذشته با عزمی راسخ سرمایه گذاریهای عظیمی برای تامین آب و برق پایداز انجام داده است به گونه ای که این اقدامات در سطح استانداردهای جهانی است.

  وزیر نیرو گفت: در پویش هر هفته الف.ب.ایران که آنرا با مشارکت مردم و رسانه ها پیش خواهیم برد همه با هم خواهیم دید که متخصصان ایرانی به چه مدارج بالایی رسیده اند و چگونه سرمایه های کشور را برای ارتقاء زیرساخت ها و بالا بردن کیفیت زندگی در کشور به کار می گیرند.

  اردکانیان گفت: قصد داریم طرح های زیرساختی صنعت آب و برق را به میان مردم بیاوریم.

  وی افزود: در نیمه دوم سال ۹۸ تعداد ۲۲۷ پروژه بزرگ به ارزش ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور افتتاح می شود و به عبارتی میانگین سرمایه گذاری در هر استان ۱ هزار میلیارد تومان است.

  وزیر نیرو ادامه داد: افتتاح ۱۰ سد در ۶ استان کشور صورت می گیرد و مجموعا ۷۴۵ میلیون متر مکعب آب برای شرب کشاورزی و صنعت به مجموع آب کشور اضافه خواهد شد که از این میزان ۸ میلیون متر مکعب برای صنعت، ۶۹۶ میلیون متر مکعب برای کشاورزی و ۴۱ میلیون متر مکعب برای تامین شرب می شود.

  اردکانیان ادامه داد: بهره برداری از این طرح ها آب شرب را برای ۹ شهر با جمعیت ۱٫۶ میلیون نفر تامین می کند.یعنی ۷۰ لیتر آب برای هر نفر در هر ۲۴ ساعت تامین می شود.

  وزیر نیرو گفت:در ۶ ماه آینده در پویش الف.ب.ایران ۱۱۲۴ روستا با جمعیت ۷۲۶ هزار نفر آبرسانی خواهد شد که ۸۴۵ میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری این طرح ها است و بطور متوسط روزانه به ۶ روستا با هزینه ای معادل ۴٫۵ میلیارد تومان آبرسانی می شود.

  به گفته وی، در ۶ ماه آینده ۱۲ تصفیه خانه آب شرب دیگر به ظرفیت ۱٫۲ میلیون متر مکعب در روز و با جمعیت تحت پوشش ۶٫۲ میلیون نفر در ۹ استان کشور با سرمایه گذاری ۱۴۳۲ میلیارد تومان افتتاح می شود.

  اردکانیان ادامه داد: ظرفیت ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه حرارتی برای ۲۶ میلیون خانوار ایرانی به بهره برداری می رسد که هزینه سرمایه گذاری برای هر ۱۰۰۰ مگاوات ساخت نیروگاه معادل ۶۰۰ میلیون یورو است و نیروگاههای ساخته شده معادل ۱،۸ میلیارد یورو سرمایه گذاری جذب کرده اند.

  به گفته وی،این میزان سرمایه گذاری معادل ۷۰ یورو حدود ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان به ازای هر خانوار است.

  برچسب ها :

  نظرات