آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106716
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  فصل پاییزه طرح ملی حفظ قرآن کریم از امشب روی آنتن می‌رود

  فصل پاییزه طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۳» از امشب روی آنتن شبکه قرآن می‌رود.

  آوای شمال/ سیدعباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استان‌های صدا و سیما درباره طرح قرآنی «۱۴۵۳»گفت:این طرح سال‌هاست که در کشور اجرا می‌شود و نهاد‌های مختلف قرآنی مانند شبکه قرآن و معارف سیما و دیگر شبکه‌های صدا‌وسیما نیز به آن می‌پردازند، مراکز استان‌ها، ظرفیت بزرگی در حوزه‌های مختلف داشته و در مناسبت‌های مختلف به‌ویژه مناسبت‌های مذهبی ازجمله ایام ماه محرم و … حرف اول را می‌زنند.

  وی افزود: مردم در استان‌های مختلف کشور به ویژه در مناسبت‌های مذهبی زیباترین صحنه‎‌ها را خلق می‌کنند و همکاران بنده در مراکز استان‌ها هستند که این زیبایی‌ها را بازنمایی می‌کنند. تجربه‌های بزرگ به دست آمده در این برنامه‌ها برای نزدیک کردن و انس بیشتر مردم به معارف دینی، موضوعات قرآنی و تربیتی و برنامه‌های دینی دنبال می‌شود، قبل از آغاز طرح دوستان ما در شبکه قرآن و معارف سیما، جلساتی برقرار می‌کنند که در این جلسات بحث و گفت و گو در رابطه با پوشش هرچه بهتر طرح انجام می‌شود و ارتباط خوبی با هم داریم.

  فاطمی بیان کرد: ارتباطی که بین مردم و شبکه قرآن ایجاد می‌شود، باعث علاقه‌مندی بیشتر ایشان به این شبکه می‌شود. فعالیت ما نیز در این راستا وظیفه‌ای است که باید آن را به نحو احسن اجرا کنیم.

  فصل پاییزه طرح ملی حفظ قرآن کریم از امروز روی آنتن می‌رود

  ضبط برنامه افتتاحیه طرح پائیزی «۱۴۵۳» در شبکه قرآن و معارف سیما و تجلیل از نفرات برتر چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با آیتم‌های فراوانی از جمله پخش برنامه تواشیح، گفت و گو با نفرات برتر مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های مختلف همچون قرائت، تحقیق، حفظ، دعاخوانی، اذان، همخوانی و همسرایی همراه بود که هر کدام از این بخش‌ها در زمان مقرر تولید و ضبط شد.

  برنامه تجلیل از برترین‌های مسابقات سراسری و اعطای لوح تقدیر و جوایز نقدی به ایشان نیز در آیتم‌های مختلف تلویزیونی با حضور سیدعلی سرابی، قائم‌مقام شورای عالی قرآن و مدیر شبکه قرآن و معارف سیما تولید و ضبط شد.

  مسابقات قرآن فرصت خوبی برای شناسایی استعداد هاست

  سید علی سرابی قائم‌مقام شورای عالی قرآن و مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در این باره گفت: استعداد‌های برتر قرآنی کشور در مسابقات سراسری قرآن کریم شناخته شده و دیده می‌شوند، مسابقات قرآن کریم فرصت بسیار مغتنمی برای دست‌اندرکاران حوزه رسانه است که با برنامه‌ریزی دقیق و منظم این استعداد‌ها را دریابند که این موضوع می‌تواند هم باعث رشد استعداد‌ها شود و هم از فرصت وجود این عزیزان خوش‌خوان، خوش صدا و با استعداد استفاده کنند تا آنتن رسانه ملی به صوت و لحن زیبای این عزیزان مزین شود.

  معمولا در مسابقات با توجه به شرایطی که وجود دارد و مراحل متعدد و مختلفی که این مسابقات تا مرحله نهایی و فینال دارد، باعث یک نوع رشد و آموزش تدریجی متسابقان عزیز می‌شود. ما شاهد بودیم که در همین مسابقات که مرحله قبلی آن در شهر مقدس قم برگزار شد، متسابقان از مرحله نیمه نهایی تا مرحله فینال رشد قابل توجهی پیدا کردند.

  سرابی عنوان کرد: مسابقات فرصت خوبی برای کار کردن، تمرین کردن و رشد و تکامل هنرمندی این عزیزان است، خوشبختانه هم در طول مسابقات برنامه‌های بسیار خوبی تولید و ضبط می‌شود و هم بعد از مسابقات نیز باید طوری برنامه‌ریزی شود که تولیدات خوبی از این دوستان داشته باشیم.

  سرابی بیان کرد: این مسابقات برای ما در شورای عالی قرآن و نیز رسانه ملی یک فرصت است. ما از این فرصت استفاده کرده و استعداد‌ها را شناسایی می‌کنیم. البته رسانه، اقتضائاتی دارد که شاید مقداری زمان لازم باشد تا عزیزان ما در این رابطه به حد مطلوب دست پیدا کنند که باید تلاش کنیم تا این دوستان هرچه زودتر با اقتضائات رسانه آشنا شوند تا بتوانیم از وجود ایشان در برنامه‌های مختلف استفاده کنیم. طی ماه‌های اخیر در شورای عالی قرآن تدارک زیادی دیده‌ایم تا از مدیران توانمند بیشتری بهره را ببریم تا بتوانیم برنامه‌ها را به خوبی پیش ببریم. به هرحال اذان و دعایی که ضبط می‌شود ممکن است بعد‌ها هزاران بار در رسانه ملی پخش شود.

  وی گفت:به به همان اندازه فاخر و علمی بودن آثار نیز لازم است که در این رابطه نیز باید هم ما تلاش مضاعف داشته باشیم و هم خود عزیزان قرآنی ما همت بیشتری داشته باشند.

  دربخش دیگر شیخ‌اکبری، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما گفت: آن چیزی که در شبکه قرآن سیما اتفاق می‌افتد این است که طبیعتا باید دایره کسانی که در حوزه‌های مختلف قرآنی از جمله قرائت و حفظ قرآن فعالیت می‌کنند، گسترش پیدا کند، یکی از مهمترین ابزار‌ها در این زمینه، مسابقات است که چهره‌های برتر و نخبه‌های قرآنی در آن شناسایی می‌شوند و وظیفه ما نیز در شبکه قرآن و معارف این است که بتوانیم این چهره‌ها را به مردم معرفی کنیم.

  مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به اینکه زمینه این امر آماده است و ما از این برنامه استقبال می‌کنیم، تا با مساعدت مجموعه شورای عالی قرآن حتما از تلاوت‌ها، اذان‌ها و ادعیه ایشان در شبکه استفاده کنیم تا بتوانیم این فرهنگ‌سازی را انجام دهیم.

  وی تصریح کرد: برنامه ما در شبکه قرآن نیز این است که این دایره را تا آنجا که ظرفیت آن وجود دارد، گسترش دهیم و در این رابطه نیز به ویژه برای نخبگان قرآنی استان‌ها برنامه ویژه‌ای در نظر داریم تا از وجود ایشان در شبکه استفاده کنیم.

  شیخ‌اکبری با اشاره به بحث جوان‌گرایی که به ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است، گفت: این مسئله یک نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است. در کشور ما اگر قرار است تا اتفاق مبارکی رخ دهد، این اتفاق قطعا به دست جوانان انقلابی و عزیز ما رخ خواهد داد. امروز ما آمادگی آن را داریم که با برنامه‌ریزی‌هایی که در شبکه قرآن و معارف سیما انجام می‌دهیم حتما از ظرفیت جوانان به بهترین شکل در شبکه استفاده کنیم.

  گفتنی است فصل اول طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۳» از تیرماه ماه سال جاری با محوریت تثبیت حفظ جزء سی ام قرآن کریم آغاز و از امشب از ساعت ۱۹:۳۰ فصل پاییزه این طرح به روی آنتن خواهد رفت.

  برچسب ها :

  نظرات