آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10659
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  موافقت اولیه فیفا با برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در زمستان

  آوای شمال/ کارگروهی در فیفا که مسئول رسیدگی به موضوع زمان برگزاری رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، از آمادگی فیفا برای برگزاری این تورنمنت در فصل زمستان خبر داد. موضوع برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر یکی از بزرگترین دغدغه‌های فیفا و اهالی دنیای فوتبال بوده چرا که برگزاری این رقابت‌ها در موعد همیشگی […]

  آوای شمال/ کارگروهی در فیفا که مسئول رسیدگی به موضوع زمان برگزاری رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، از آمادگی فیفا برای برگزاری این تورنمنت در فصل زمستان خبر داد.

  موضوع برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر یکی از بزرگترین دغدغه‌های فیفا و اهالی دنیای فوتبال بوده چرا که برگزاری این رقابت‌ها در موعد همیشگی خود، یعنی در فصل تابستان با توجه به گرمای شدید هوا در قطر باعث ایجاد نگرانی‌هایی از بابت سلامت بازیکنان شده است. همین مسئله سبب شده از زمان ارائه امتیاز میزبانی این رقابت‌ها به قطر بحث برگزاری این تورنمنت در فصل زمستان شکل بگیرد، پیشنهادی که باشگاه‌های اروپایی به خاطر تداخل جام جهانی با برنامه‌ بازی‌هایشان با آن مخالفت کرده‌اند.

  با این حال قرار است این طرح در اجلاس بعدی فیفا در ماه دسامبر مورد بررسی نهایی قرار بگیرد و با توجه به ابراز نگرانی فیفا در خصوص گرمای بیش از حد هوا در قطر در ماه‌های ژوئن و جولای، احتمال صدور حکم نهایی برای برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در زمستان وجود دارد. فیفا اعلام کرده که همه کنفدراسیون‌های عضو این سازمان موافقت خود را با تغییر زمان برگزاری جام جهانی اعلام کرده‌اند.

  در بیانیه فیفا در خصوص زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ آمده است: در پی پروسه‌ای شش ماهه برای بررسی موضوع زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، فیفا سومین و آخرین جلسه خود را امروز (سه‌شنبه) در قطر برگزار کرد و به این نتیجه رسید که انتهای ماه نوامبر تا انتهای ماه دسامبر بهترین زمان برای برگزاری این رقابت‌هاست. تاریخ پیشنهادی برگزاری رقابت‌ها از حمایت هر شش کنفدراسیون زیرمجموعه فیفا برخوردار است اما رای نهایی در خصوص این طرح در جلسه بعدی کمیته اجرایی فیفا که ۱۹ مارس سال ۲۰۱۵ (۲۸ اسفند) برگزار می‌شود مشخص می‌شود. تنها موضوع باقیمانده پنجره نقل و انتقالات سال ۲۰۲۲ است.

  در همین حال شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در خصوص طرح تغییر زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: ما بسیار خوشحالیم که پس از ملاحظه بسیاری از نظرات و بحث‌های موشکافانه با اعضا، طرحی را که باور داریم بهترین راه حل برای برگزاری رقابت‌ها بود مشخص شده است. انتخاب زمان مناسب یک اقدام چالش برانگیز بود و من بابت آن می‌خواهم از همه اعضای جامعه فوتبال تشکر کنم.

  برچسب ها :

  نظرات