آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 106562
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  لاریجانی:

  در عالم سیاست رعایت حق‌الله کم دیده می‌شود

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در مکتب امام حسن مجتبی(ع) سیاستمداری که واقعی باشد آن است که حق‌الله را رعایت کند. چیزی که امروز در عالم سیاست کم پیدا می‌شود.

  آوای شمال/ علی لار یجانی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۱۴ مهر ۹۸) با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: از امام حسن (ع) روایتی نقل است که معنای سیاست در مکتب او را بیان می‌کند. ایشان می‌فرمایند سیاستمدار واقعی کسی است که سه ویژگی داشته باشد. اول در رعایت حق الناس و حق‌الله پیشگام باشد و داشتن حکمت را برای سیاست‌گذار ضروری می‌دانند.

  رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌امام حسن مجتبی در روایتی می‌فرمایند:‌اوج حکمت ترس از خداست و در روایات دیگری می‌فرمایند ای فرزند آدم از حرام الهی خود را پاک نگه دار که عابد خواهی بود و راضی به آنچه خدا تقسیم کرده، باش تا بی‌نیاز شوی.

  وی افزود: در مکتب او سیاستمداری که واقعی باشد آن است که حق‌الله را رعایت کند. چیزی که امروز در عالم سیاست کم پیدا می‌شود.

  لاریجانی خاطرنشان کرد: ویژگی دوم این است که سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد و در رفع نیازهای مردم استوار باشد. در روایتی فرمودند با مردم همانگونه رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند و اگر چنین کنی عادل خواهی شد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در سنت اسلامی ما آمده است که در رعایت حق مردم و حق‌الله گاه رعایت حق مردم اولویت پیدا  می‌کند. حقوق مردم به همان گستردگی است که در رساله حقوق امام سجاد ذکر شده است.

  وی افزود: ویژگی سوم این است که سیاستمدار واقعی کسی است که حتی نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد و حقوق آنان را رعایت کند که اولین امر در این زمینه آن است که از آنان به نیکی یاد کند.

  لاریجانی خاطرنشان کرد:‌امیدواریم در سالروز شهادت این امام همام راه او مخصوصا در حوزه سیاست مورد توجه واقع شود و راه‌هایی که سیاستمداران واقعی باید آن را بپیمایند مورد توجه باشد.

  برچسب ها :

  نظرات