آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 20 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1056
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد
 •   

  حل مشکل آستان امامزاده قاسم محمودآباد توسط مسئولان

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داوود موسوی ظهر امروز در نهمین جلسه شورای اداری اوقاف مازندران در موقوفه قرآنی محمودآباد با اشاره به اهمیت وقف و موقوفات اظهار داشت: وقف میراث ماندگار و بزرگی است که در قرآن و گفتار و سیره پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) تاکید فراوان به آن شده است. وی تصریح کرد: […]

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داوود موسوی ظهر امروز در نهمین جلسه شورای اداری اوقاف مازندران در موقوفه قرآنی محمودآباد با اشاره به اهمیت وقف و موقوفات اظهار داشت: وقف میراث ماندگار و بزرگی است که در قرآن و گفتار و سیره پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) تاکید فراوان به آن شده است.

  وی تصریح کرد: مال و اموال برای انسان همانند آزمایش است و ماندگاری ندارد و باید آن را در مسیر خودش که دین و مسائل دینی است هدایت کنیم.

  خطیب جمعه محمودآباد با بیان اینکه پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) و ائمه معصومین (ع) وقف‌های بسیار زیادی داشته‌اند و این سنت ماندگار باید حفظ شود، اظهار داشت: وقف در نشر فرهنگ و ارزش‌های اسلامی، اقتصاد مقاومتی و تنش‌های اجتماعی بسیار اثرگذار است و این یکی از مهم‌ترین تاثیرهای وقف است.

  موسوی افزود: تریبون نماز جمعه مشوق مردم و همراه اوقاف در ترویج فرهنگ مقدس وقف است.

  وی گفت: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی طبق فرمایش مقام معظم رهبری، شاهد روند رو به رشدی در استان مازندران هستیم و در این جهت همه ما در خدمت امامزادگان و بقاع متبرکه هستیم.

  امام جمعه محمودآباد به مجموعه اوقاف مازندران خاطرنشان کرد: دغدغه اوقاف استان، موضوع وقف و موقوفات است و قطعا وظیفه ایجاب می‌کند که در گسترش فرهنگ وقف و احیای موقوفات همگان با اوقاف همکاری و تعامل برقرار شود.

  موسوی همچنین با اشاره به مشکلات موجود بین اوقاف و آموزش و پرورش در موضوع آستان امامزاده قاسم محمودآباد اذعان داشت: این موضوع که خواسته به حق مردم مؤمن این شهرستان است، باید از طریق مسئولان استانی برطرف شود.

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۱
  1. دمش گرم واقعا امام جمعه توپی


  نظرات