آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10551
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  یعلون: توافق با ایران در ژنو خطری برای امنیت غرب و اسرائیل است

  آوای شمال/ «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی می‌‌گوید توافق هسته‌ای که در ژنو در حال شکل‌گیری است، خطری برای غرب و شهروندان اسرائیلی به شمار می‌آید. به نوشته پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، یعلون با انتقاد از توافقی که میان ایران و ۶ قدرت جهان در حال شکل‌گیری است، آن را خطری بزرگ برای صلح جهان […]

  آوای شمال/ «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی می‌‌گوید توافق هسته‌ای که در ژنو در حال شکل‌گیری است، خطری برای غرب و شهروندان اسرائیلی به شمار می‌آید.

  به نوشته پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، یعلون با انتقاد از توافقی که میان ایران و ۶ قدرت جهان در حال شکل‌گیری است، آن را خطری بزرگ برای صلح جهان غرب و خطری برای امنیت اسرائیل تلقی کرد.

  روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که مذاکرات ۴ روزه ژنو با پیشنهاد طرحی ۱۰ ساله برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران به پایان رسید. بر اساس این طرح، ایران در سال آخر توافق به تدریج می‌تواند برنامه هسته‌ای خود را پیش ببرد و محدودیت‌ها بر آن کاهش می‌یابد.

  در همین رابطه بود که یعلون مدعی شد، ایران «عامل اصلی در بی‌ثبات‌سازی منطقه است و ترور بی‌مهار» را به سراسر جهان ارسال می‌کند. او سپس مدعی شد، چنین توافقی میان غرب و ایران در نهایت به منافع غرب و اسرائیل آسیب می‌رساند و به ایران اجازه می‌دهد به کشوری در آستانه هسته‌ای شدن تبدیل شود و به اقدامات تروریستی خود ادامه دهد.

  وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه با بیان اینکه «ایران مشکل است و نه راه‌حل»، گفت: «توافقی که در حال حاضر در حال شکل‌گیری است، توافقی بد است؛ توافقی که به ایران امکان می‌دهد از تنگناهای مالی نجات یابد و به غنی‌سازی اورانیوم ادامه دهد».

  یعلون در ادامه افزود: «ما درباره امنیت شهروندان‌مان مصالحه نمی‌کنیم و درباره خطرات پیش‌رو به هر روشی اقدام خواهیم کرد و از هر تریبونی سخن خواهیم گفت».

  برچسب ها :

  نظرات