آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10548
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ریابکوف: پیشرفت در مذاکرات ملموس است/ دلیلی برای تحریم وجود ندارد

  آوای شمال/ «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه‌شب اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه این کشور احتمالا در اوایل ماه مارس (فروردین ماه) با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار و مذاکره خواهد کرد. به نوشته خبرگزاری «نووستی»،‌ ریابکوف یادآور شد که هنوز توافقات قطعی در این رابطه صورت نگرفته، […]

  آوای شمال/ «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه‌شب اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه این کشور احتمالا در اوایل ماه مارس (فروردین ماه) با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار و مذاکره خواهد کرد.

  به نوشته خبرگزاری «نووستی»،‌ ریابکوف یادآور شد که هنوز توافقات قطعی در این رابطه صورت نگرفته، ولی به احتمال زیاد این ملاقات انجام خواهد گرفت.

  این دیپلمات بلندپایه روس همچنین اعلام کرد که پیشرفت در مذاکرات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران کاملا مشخص است و هیچ دلیلی برای بازگشت به موضوع تحریم‌ها وجود ندارد و چنین بحثی کاملا غیرسازنده خواهد بود.

  معاون وزیر خارجه روسیه گفت: «به همین دلیل من معتقدم که امکان اینکه آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه جمهوری اسلامی اعمال کند، کاملا بی‌پایه و اساس است. حتی کسانی که بطور کلی موضوع تحریم‌ها را نفی نمی‌کنند، اکنون به این مسئله اذعان دارند که دلیلی برای مطرح شدن دوباره تحریم‌ها در شرایط کنونی وجود ندارد».

  ریابکوف همچنین تاکید کرد که فعلا هیچ تصمیمی در خصوص نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو گروه «۱+۵» و ایران اتخاذ نشده است.

  به گفته وی، مذاکرات احتمالا به همین صورت ادامه خواهد داشت و وزیران خارجه برخی کشورها بصورت دوجانبه و یا شکل‌های دیگر در سطح خود تماس‌هایی برقرار خواهند کرد تا مواضع خویش را با یکدیگر هماهنگ کنند و همچون قبل برنامه‌ای برای تشکیل نشستی رسمی در سطح وزیران وجود ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات