آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10538
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مخالف فروش سامانه ۲۵۰۰ به تهران هستیم!

  آوای شمال/ “جنیفر ساکی” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: بر اساس اظهارات همکاران من در ژنو، مذاکرات هسته‌ای با ایران توام با برخی پیشرفت ها بوده است. وی ادامه داد مقرر شده است مذاکراتی در سطح مدیران سیاسی از روز دوشنبه آینده از سرگرفته شود که هنوز محل این مذاکرات تعیین نشده است. سخنگوی وزارت […]

  آوای شمال/ “جنیفر ساکی” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: بر اساس اظهارات همکاران من در ژنو، مذاکرات هسته‌ای با ایران توام با برخی پیشرفت ها بوده است. وی ادامه داد مقرر شده است مذاکراتی در سطح مدیران سیاسی از روز دوشنبه آینده از سرگرفته شود که هنوز محل این مذاکرات تعیین نشده است.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: هرچند مذاکرات هسته‌‌ای با ایران سازنده بوده است ولی هنوز موارد زیادی پیش رو است.

  وی تاکید کرد: از بیان جزییات این مطالب معذور هستم چراکه قرار است این مذاکرات محرمانه بماند. البته ما کنگره و اسراییل را در جریان برخی موارد قرار میدهیم. جنیفر ساکی افزود: مسائل مربوط به مذاکرات و جزییات آن همانند یک جدول است و من نمی توانم به جزییات آن بپردازم. میزان غنی سازی اورانیوم توسط ایران از موارد مطرح شده در مذاکرات بوده است ولی جزییات آن قابل اعلام شدن نیست.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص پیشنهاد روسیه به ایران برای تحویل سامانه موشکی بمراتب پیشرفته تر از اس سیصد، افزود : تصمیم روسیه برای عدم فروش و تحویل سامانه اس سیصد به ایران از سوی ما قابل تقدیر است . ولی از سوی دیگر تصمیم مسکو برای فروش سامانه دوهزار و پانصد به تهران از مواردی است که ما با آن مخالف هستیم.

  “جنیفر ساکی” ادامه داد: حضور وزیر انرژی امریکا در مذاکرات هسته ای در ژنو برای بررسی موارد فنی و ماهیت فنی این دور از مذاکرات بود و حضور وی در مذاکرات بعدی نیز هنوز مشخص نشده است.

  وی افزود : حضور و دیدار های دو و چند جانبه مقام های ارشد تخصصی و فنی دو طرف برای بررسی و حل اختلافات احتمالی ضروری است.

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص زمان ضرب الاجل تعیین شده برای دست یابی به توافق نهایی گفت: آنچه که کنگره در نظر دارد بیست و چهارم ماه مارس است ولی ما پایان ماه مارس را برای این مورد ، در نظر داریم.

  جینفر ساکی در خصوص عراق ادامه داد: دولت عراق و کردها همچنان بر اجرایی شدن توافق های اخیر میان خود متعهد هستند که بودجه نیز از جمله توافقات است. دولت عراق با مشکلات مالی زیادی مواجه است که بخشی از آن ناشی از سقوط بهای نفت است .

  وی در خصوص ونزوئلا نیز گفت: ما از اتهامات غلط کاراکاس در زمینه اقدام امریکا برای ایجاد کودتا در این کشور ؛ نگران هستیم .

  وی افزود : ما همواره از انتقال قدرت و روند سیاسی نشات گرفته از این طریق در سوریه حمایت کرده ایم. ما دلیلی برای حضور اسد در آینده سیاسی سوریه نمی بینیم . نماینده مشترک سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه قرار است امروز با نماینده آمریکا در این مورد ، دیدار کند. موضع آمریکا در خصوص سوریه و حمایت از نماینده سازمان ملل تغییری نکرده و هدف ما کاهش مشکلات مردم سوریه است . ولی متاسفانه دمشق تا کنون اقدامی برای اجرایی شدن آتش بس انجام نداده است.

  جنیفر ساکی از نگرانی مقام های کشورش در خصوص پیام تهدید آمیز الشباب خبرداد ولی تاکید کرد : هیچ تهدید جدی و مستندی برای مراکز خرید در آمریکا تایید نشده است. وی در بخش دیگری تاکید دار د ما به همکاری های خود با ترکیه در خصوص جمع آوری اطلاعات و تحولات در داخل سوریه ادامه می دهیم .

  جنیفر ساکی در مورد بحرین و محاکمه شخصیت برجسته سیاسی در این کشور، افزود : ما از نزدیک این محاکمه و تحولات در بحرین را زیر نظر داریم .

  وی ادامه داد: رئیس جمهور یمن همچنان از لحاظ قانون اساسی این کشور در سمت خود باقی است . ما از اوضاع حساس این کشور باخبریم.

  برچسب ها :

  نظرات