آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1052
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۳
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  Sony Pictures هک شد

  آوای شمال/ این هکرها ادعا کرده‌اند که به داده‌های داخلی Sony Pictures از جمله اسرار این شرکت دست یافته‌اند و تهدید کرده‌اند که درصورت پاسخ ندادن به خواسته‌های آنان، این داده‌ها را به صورت عمومی منتشر خواهند کرد. مشخص نیست که خواسته‌های این گروه هکری چه بوده است. سونی در مورد این رخداد سکوت کرده […]

  آوای شمال/ این هکرها ادعا کرده‌اند که به داده‌های داخلی Sony Pictures از جمله اسرار این شرکت دست یافته‌اند و تهدید کرده‌اند که درصورت پاسخ ندادن به خواسته‌های آنان، این داده‌ها را به صورت عمومی منتشر خواهند کرد. مشخص نیست که خواسته‌های این گروه هکری چه بوده است.

  سونی در مورد این رخداد سکوت کرده است و فقط گفته است که در مورد یک موضوع فناوری اطلاعات در حال تحقیق است.

  به کارمندان Sony Pictures روز دوشنبه گفته شد که سیستم‌های خود را خاموش کنند و به شبکه شرکت یا ایمیل دسترسی پیدا نکنند، همچنین Wi-Fi دستگاه‌های موبایل خود را نیز غیرفعال نمایند.

  مشخص نیست که Sony Pictures هدف هکرها بوده است یا اینکه هکرها سعی در هدف قرار دادن شرکت سونی داشته‌اند. به گزارش لوس‌آنجلس تایمز، Sony Pictures Animation، Sony Music Entertainment و سایر بخش‌های شرکت سونی تحت تأثیر این هک قرار نگرفته‌اند.

  این هک آخرین رخداد از سلسله رخدادهای امنیتی سونی بوده است. یک هفته پیش از این رخداد نیز گروه هکری DerpTrolling، هزاران لاگین را که ادعا می‌کردند متعلق به شبکه پلی‌استیشن، ۲K Games و Windows Live است منتشر کردند که برخی گزارش‌ها معتقد بودند که این رخداد جعلی است.

  در ماه آگوست شبکه پلی‌استیشن سونی توسط یک حمله DDoS از کار افتاد. این شبکه بازی همچنین در سال ۲۰۱۱ هدف یک حمله جدی‌تر قرار گرفته بود که در نتیجه آن داده‌های شخصی بیش از صدمیلیون مشتری شبکه پلی‌استیشن، Qriocity و سونی آنلاین لو رفت.

  برچسب ها :

  نظرات