آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1047
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فضای مجازی
 •   

  راه اندازی گوگل فرهنگی به زبان فارسی

  آوای شمال/ علی جنتی در حاشیه افتتاح بیستمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ ۲۰۱۴) با اشاره به برنامه‌های وزارت ارشاد در حوزه محتوای دیجیتال گفت: در این بخش ۲ سال است که کار را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و معتقدیم که این بخش موفق‌تر از وزارت ارشاد عمل کرده است. وی […]

  آوای شمال/ علی جنتی در حاشیه افتتاح بیستمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ ۲۰۱۴) با اشاره به برنامه‌های وزارت ارشاد در حوزه محتوای دیجیتال گفت: در این بخش ۲ سال است که کار را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و معتقدیم که این بخش موفق‌تر از وزارت ارشاد عمل کرده است.

  وی با اشاره به انجام کارهای مربوط به حوزه محتوای دیجیتال گفت: هم‌اکنون شبکه ابری در حوزه فرهنگ طراحی شده و امیدواریم به زودی به نتیجه برسد. در همین حال شبکه ملی فرهنگ نیز در بسیاری از شهرها ایجاد شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

  وزیر ارشاد با تاکید بر نیاز کشور به محتوای غنی فارسی در حوزه دیجیتال تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم ظرف چند سال آینده در داخل کشور گوگل فرهنگی به زبان فارسی راه‌اندازی کنیم که نیاز کشور را در این بخش به صورت اینترنتی فراهم کند و کاربران امکان دسترسی به تمامی محتواهای مدنظر را به زبان فارسی داشته باشند.

  جنتی با بیان اینکه از نظر فناوری و پیوستن به دولت الکترونیک وزارت ارشاد نسبت به سایر وزارتخانه‌ها عقب‌تر است گفت: اما در حوزه رسانه‌های دیجیتال قدم‌های خوبی برداشته شده و شورای فضای مجازی کار را به وزارت ارشاد واگذار کرده است. در این راستا بحث نظارت محتوای پیامک‌های انبوه توسط این وزارتخانه در دستور کار قرار گرفته است.

  وی خاطرنشان کرد دولت الکترونیک را باید در وزارت ارشاد نیز تحقق بخشیم، گفت: براساس طرح‌های در دست اقدام به زودی ثبت موسسات فرهنگی و مجوزدهی در حوزه کتاب از طریق سیستم‌های رایانه‌ای و به صورت آنلاین انجام می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات