آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ , Friday 28 February 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 103916
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اشاره ظریف به اثرات تحریم‌های آمریکا بر بخش دارویی و بیماران سرطانی

  وزیر خارجه ایران در صفحه توئیتر خود سندی خارجی از تاثیرات تروریسم اقتصادی آمریکا بر بخش‌های دارویی و مخصوصا بیماران سرطانی ارائه کرد.

  آوای شمال/

  «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ادعاهای مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه بخش دارویی و پزشکی ایران را تحریم نکرده‌اند، رد کرد.

  ظریف در صفحه شخصی توئیتر خود با اشاره به مقاله‌ای در نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» نوشت: «این موضوع را فقط از من نشنوید؛ [لینک فارین پالیسی]… [این نشریه] یکی از اثرات تروریسم اقتصادی دولت ترامپ بر ایرانی‌ها را به تصویر کشیده است».

  وی در ادامه افزود:‌«[فارین پالیسی] از کسانی که به صورت مستقیم در تولید دارو برای بیماران سرطانی نقش دارند [گزارش می‌دهد]».

  این در حالی است که «برایان هوک» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا و رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه این کشور، چندی پیش با انتشار یک پیام ویدئویی خطاب به مردم ایران مدعی شده بود که بر خلاف گفته‌های جمهوری اسلامی، واشنگتن هیچ تحریمی را بر بخش‌های دارویی و پزشکی علیه ایران اعمال نکرده و حتی با دست خودشان برای بیماران ایرانی دارو ارسال می‌کنند!

  مقاله فارین‌پالیسی که ظریف در توئیت خود به آن اشاره کرده، با عنوان «تحریم‌های آمریکا در حال کشتن بیماران سرطانی در ایران است» به ادعاهای واشنگتن مبنی بر اینکه کارزار فشار حداکثری علیه ایران، بخش دارویی و انسان‌دوستانه را هدف قرار نگرفته می‌پردازد و تاکید می‌کند که کودکان مبتلا به سرطان در ایران اصلی‌ترین گروهی هستند که از تحریم‌های ایالات متحده آسیب دیده‌اند.

  وزیر خارجه ایران پیشتر نیز در پیامی توئیتری گفته بود تروریسم اقتصادی و تحریم‌های آمریکا، مردم و غیرنظامیان بی‌گناه ایرانی را هدف قرار داده است.

  برچسب ها :

  نظرات