آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103811
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  استقرار۷۰۰ مشاور رسمی در۲۲ پایگاه انتخاب رشته برای کنکوری‌ها در مازندران

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران گفت: 700 مشاور در 22 پایگاه انتخاب رشته در استان مستقر هستند که از ظرفیت آنها برای انتخاب رشته استفاده می‌شود.

  آوای شمال/ محمد شعبانی با اشاره به فرارسیدن زمان انتخاب رشته کنکور سراسری اظهار کرد: انتخاب رشته برای خانواده‌ها است و تلاش ۱۲ ساله بچه‌ها در حقیقت در این مقطع، به ثمر می‌نشیند.

  وی با بیان اینکه انتخاب رشته از کنکور نیز مهم‌تر است، افزود: آگاهی پایین برخی بچه‌ها و خانواده‌ها موجب می‌شود در این بخش خطاهایی را مرتکب شوند.

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با بیان اینکه  انتخاب رشته شاید یکی از حساس‌ترین انتخاب‌ها در زندگی دانش‌آموزان است، گفت: انتخاب رشته مسیر آینده زندگی دانش‌آموزان را ترسیم می‌کند.

  این مسؤول تصریح کرد: آموزش و پرورش به دلیل اهمیت زیاد انتخاب رشته، ۷۰۰ مشاور در  ۲۲ پایگاه انتخاب رشته را در سطح استان مستقر کرده است که از ظرفیت مشاوران برای انتخاب رشته کارشناسی استفاده شود.

  شعبانی به انتخاب رشته مجازی اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش با سازمان سنجش وارد مذاکره شد و CD نحوه انتخاب رشته مجاز و نرم افزار آن در اختیار  ۲۲ پایگاه  با مشاورانی آموزش دیده قرار گرفت.

  وی با بیان اینکه انتخاب رشته‌ها باید در بازار منطبق بر نیاز های جامعه و کشور باشد، اظهار کرد: متقاضیان نباید در انتخاب رشته خود عجله کرده و باید با حوصله دفترچه و شرایط آن را مطالعه کنند.

  شعبانی یاداور شد: به محض اعلام نتایج کنکور و و در دسترس قرار گرفتن رتبه‌های کنکور، پایگاه‌های ما هم فعال خواهند شد تا داوطلبان بهترین انتخاب را برای آینده خود داشته باشند.

  شعبانی با بیان اینکه دانش‌آموزان حتما باید به مشاور مراجعه کنند، گفت: با توجه به قرارداد بین وزارت آموزش و پرورش با سنجش و فعالیت مراکز مشاوره با تیم حرفه‌ای این است که حتما دانش‌آموزان و خانواده‌ها پس از دریافت رتبه‌ها به مشاور مراجعه کنند.

  امسال ۵۰ هزار و ۲۵۲ دانش‌آموز از مازندران در کنکور سراسری شرکت کردند که ۲۵ هزار و ۸۷۹ نفر از آنها برای نخستین‌بار کنکور را تجربه کردند.

  برچسب ها :

  نظرات