آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103771
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  مجوز نخستین سمن گردشگری در مازندران صادر شد

  نخستین سمن گردشگری مازندران با نام "روشنگران سرزمین هیرکان" براساس دستورالعمل سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور مجوز گرفت.

  آوای شمال/ اسحق پاک‌نیا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حمایت از رونق صنعت گردشگری استان مازندران هدف اصلی  سمن روشنگران سرزمین هیرکان خواهد بود، گفت: انجمن‌های متعددی در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی در استان فعالیت می‌کنند اما در حوزه گردشگری این کمبود احساس می‌شد.

  وی با بیان اینکه بخش گردشگری مازندران با چالش‌های متنوعی دست و پنجه نرم می‌کند، افزود: سازمان‌های مردم نهاد براساس وظایف ذاتی خود می‌توانند چالش‌های حوزه تخصصی خود را با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردم پیگیری و از دستگاه‌های دولتی مطالبه کنند.

  مدیرعامل انجمن گردشگری روشنگران سرزمین هیرکان گردشگری را با موضوعات مختلف اقتصادی، آموزشی، فرهنگی و زیست محیطی مرتبط دانست و اظهار کرد: در انجمن گردشگری تلاش می‌کنیم علاوه بر جلب مشارکت مردم در بهبود صنعت گردشگری استان، با انجمن‌های اجتماعی و زیست محیطی نیز فعالیت‌های مشترک داشته باشیم.

  مدیرعامل انجمن گردشگری روشنگران سرزمین هیرکان ادامه داد: همکاری با سمن‌های زیست محیطی جهت توسعه گردشگری، مطالبه‌گری از نهادهای دولتی و بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها سه رویکرد مهم فعالیت‌های نخستین انجمن گردشگری استان خواهد بود.

  وی با بیان اینکه به زودی فراخوان عضویت عموم مردم و فعالان گردشگری و اجتماعی در انجمن گردشگری روشنگران سرزمین هیرکان منتشر خواهد شد، تصریح کرد: مسؤولان به این نتیجه رسیده‌اند که بدون مشارکت مردم نمی‌توانند مشکلات و چالش‌ها را در حوزه‌های مختلف برطرف کنند، بنابراین فرصت مناسبی برای سازمان‌های مردم نهاد به وجود آمده تا زمینه ساز مشارکت مردم در شکل‌گیری آینده سرزمین خود باشند.

  برچسب ها :

  نظرات