آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 13 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103761
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود > سیاسی
 •   

  خطیب جمعه سرخ‌رود:

  صداقت در بین آمریکایی ها کمیاب است/ سوء مدیریت و ناکارآمدی مسئوولین علت افسردگی مردم

  خطیب جمعه سرخ رو با اشاره به وعده و کار های های دروغین و مکرر آمریکایی ها اظهار کرد: صداقت در بین آمریکایی ها کمیاب است.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید محمود موسوی آملی با اشاره به تحریم ظریف توسط آمریکایی ها بیان کرد: بدنبال تحریم جناب آقای ظریف وزیر امور خارجه محترم اوج تناقض گویی و حماقت دولتمردان آمریکایی است که نه تنها از ایران قدرتمند و موشک های بالستیک می ترسند بلکه از سخنان مسئولین نظام هم می ترسند.

  وی افزود: ادعای تمایل به گفتگو و مذاکره آمریکا دروغی بیش نیست همانطور که مذاکره آمریکا با مصدق دروغ بود؛ ادعاهای دیپلماتیک و مذاکره توافق الجزایر دروغ بود؛ وعده آمریکا مبنی بر خروج این کشور از عراق دروغ بود؛ حتی توافق ننگین سعدآباد دولت اصلاحات که تمامی فعالیت های هسته ای را خواستند به تعلیق در بیاورد تا کلیه تحریم ها را بردارند دروغ بود و تا برجام که ایران ۱۱ تعهد خود را در ۴ ماه انجام داد اما تحریم برداشته نشد که هیچ بلکه در نهایت از برجام خارج شد اینجاست که به فرمایش مقام عظمای ولایت الامام خامنه ای (زید عزه و عمره) می رسیم که صداقت در بین آمریکایی ها کمیاب است.

  وی با اشاره به گرانی و وضع موجود بازار خطاب به دولت بیان داشت: این گرانی لجام گسیخته را که با همت بانک مرکزی ارز را کنترل کرده مهار کند و با افرادی که با تایید دستگاه های دولتی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده اند اما هنوز کالایی وارد نکردند به شدت برخورد کند که دیده می شود وزارت خانه های جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان، صمت و کار در رابطه با کنترل قیمت ها عملکرد ضعیفی دارند.

  خطیب جنعه سرخ‌رود در خصوص پایین امدن ارز و پایین نیامدن کالا ها خاطر نشان کرد: این روزها سوال پر تکرار مردم این است که پس از کاهش دلار چرا قیمت ها در سایر بازارها کاهش نمی یابد؟ طی یکسال گذشته قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران صد در صد افزایش یافته است که این افزایش قیمت ها به کل کشور رسیده است.

  موسوی آملی ادامه داد: چطور یک خانم به تنهایی می تواند سی و دو هزار سکه و شش هزار خودرو می تواند خریداری کند با همچنین بی تدبیری در عرضه گوشت برزیلی باعث می شود بعضی از مسئولین وزارت خانه های مربوطه به قیمت بازار آزاد گوشت عرضه بکنند و قیمت گوشت سرسام آور بالا رود و پایین نیاید چطور یک خانواده می تواند ۱۲۵۰۰۰ خودرو قاچاق کند

  وی به سخنان رهبر معظم انقلاب بگذرد که در مرداد ۹۷ اشاره کرد و یادآور شد: ایشان فرمودند همه بیشتر به دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را چه کسی گرفته است در حالیکه تقصیر عمده متوجه به آن افرادی است که ارز یا سکه را با بی تدبیری عرضه کرده است در این فرصت کسی نیست که بپرسد عامل تصویب رانت خواری بزرگ چه کسی بوده است و چه کسی باید بازخواست شود.

  این مسئول در خصوص تصمیم اخیر دولت مبنی بر حذف ۴ صفر از پول ملی خاطرنشان کرد: تصمیم اخیر دولت بر حذف ۴ صفر از پول ملی زمانی ارزش دارد که دولتمردان تمام همت خود را برای رونق تولید بگذارند و گرنه آثار تورمی که ایجاد شده برطرف نمی شود.

  موسوی آملی با بیان اینکه نظر کارشناسان اقتصادی را رصد کرد افزود: اکثراً ناراضی بودند چون تاکیدشان بر رونق تولید بود و گرنه این طرح هزینه سنگین هم دارد و آثار حذف ۴ صفر بر جیب مردم خواهد بود.

  وی علت واقعی افسردگی مردم را گریه بر اهل بیت (علیهم السلام) و استادیوم نرفتن بانوان نداست بلکه عامل افسردگی مردم را سوء مدیریت و ناکارآمدی بعضی مسئولین و فشار اقتصادی عنوان کرد.

  خطیب جمعه سرخ‌رود در پایان خطاب به مسئولین گفت: مسئولین بدنبال توان داخل باشند اهداف آمریکا نسبت به ایران هیچ تغییری نمی کند امروز هم اگر می توانست ما را نابود می کرد منتهی به قدرت ایران پی برده است و می داند که هیچ غلطی نمی تواند بکنند.

  خبرنگار آوای شمال: مائده ابراهیمی

  برچسب ها :

  نظرات