آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103755
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  پُر شدن ۷۰ درصدی سدهای مازندران/ لزوم داشتن پروانه برای استفاده از آب چاه

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به پُر شدن 70 درصدی سدهای مازندران، گفت: همچنین حدود 50 درصد آب‌بندان‌های مازندران نیز دارای ذخیره آب هستند.

  آوای شمال/ امسال کشاورزان مازندران از ماه‌های پایانی سال گذشته خود را برای فصل زراعی آماده کردند و با آمادگی کامل به استقبال کشت رفتند و حتی آمدن سیل و مشکلات پس از آن نیز نتوانست آمادگی آنان را کاهش دهد.

  با توجه به بارش‌های خوب سدهای استان به وضعیت مطلوبی رسید به‌طوری‌که سد شهید رجایی ساری پس از سال‌ها سرریز شد، کشاورزان مازندران امسال سالی بدون استرس آبی را پشت سر گذاشتند و حتی برخی در فکر برداشت بوده و برخی نیز به فکر کشت دوم برنج هستند.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: امسال باتوجه به منابع خوب آبی کشاورزان فصل کشت بدون تنش را پشت سر گذاشتند.

  محمدابراهیم یخکشی افزود: همچنان آب سدها در اختیار اراضی پایین‌دست در کشت اول برنج قرار دارد و پس از آن جلوی آب گرفته می‌شود.

  وی بیان کرد: کشاورزانی که تصمیم به کشت دوم برنج دارند اگر قرار است از آب زیرزمینی استفاده کنند باید پروانه آب داشته باشند.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با تاکید بر اینکه کشاورزان برای کشت دوم برنج خودسرانه عمل نکنند، خاطرنشان کرد: لازم است در این زمینه با کارشناسان مشورت کنند تا شاهد بروز مشکلی نباشیم.

  این مسؤول با اشاره به پُرشدگی ۷۰ درصدی سدهای مازندران، تصریح کرد: همچنین حدود ۵۰ درصد آب‌بندان‌های مازندران نیز دارای ذخیره آب هستند.

  یخکشی در پایان گفت: افزایش آب‌دهی رودخانه‌های مازندران موجب شد امسال آب کافی در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات