آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103751
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ردیابی ملخ‌های مهاجم و مگس مدیترانه‌ای در مزارع مازندران

  معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه عملیات ردیابی و مدیریت مگس میوه مدیترانه‌ای در 30 هزار هکتار از باغات استان انجام شد، گفت: عملیات ردیابی و کنترل ملخ انجام گرفته است.

  آوای شمال/ مجید بهادری از اجرای کنترل بیولوژیک در ۳۰۰ هکتار از باغ‌های مرکبات استان خبر داد و گفت: ۳ هزار و ۱۱۶ هکتار از حاشیه‌های مزارع و باغات عملیات ردیابی و کنترل ملخ انجام شده است.

  وی اظهار کرد: تاکنون عملیات ردیابی و مدیریت مگس میوه مدیترانه‌ای در ۳۰ هزار هکتار از باغات استان انجام شد.

  معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران افزود: سه ماهه سال ۹۸ بر صادرات ۲ هزار و ۸۱۸ تن محصولات کشاورزی و واردات ۸۱۳ هزار و ۹۹۰ تن محصولات کشاورزی نظارت شد.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: از ابتدای فروردین ماه امسال تا پایان خردادماه ۷۳۰ بازدید از فروشندگی‌های سموم سطح استان انجام شد که در ۳ مورد از آن‌ها سموم ممنوعه مشاهده شد.

  بهادری با بیان اینکه ۱۳ فروشندگی سموم غیرمجاز در سطح استان شناسایی شد، گفت: در بازدیدهای صورت گرفته از فروشندگی‌های سموم، در ۸۲ مورد مسؤول فنی حضور نداشت که باعث تذکر به آن واحدها شد.

  معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران از تعطیلی چهار واحد فروشندگی سم در استان خبر داد و افزود: با بازدیدهای صورت گرفته در سه ماهه نخست امسال، ۲۶۸ مورد تذکر شفاهی و ۱۰۶ مورد تذکر کتبی به فروشندگی‌های سموم داده شد که ۱۹ مورد آن به تعزیرات حکومتی معرفی و ۱۰ مورد جریمه شدند.

  این مسؤول به خرید تضمینی ۳۳ هزار تن گندم و ۲۳ هزار تن کلزا در استان اشاره کرد و گفت: امسال ۱۵۴ هزار و ۵۸۰ هکتار به کشت ارقام محلی و ۵۷ هزار و ۶۷۰ هکتار به ارقام پرمحصول برنج اختصاص یافت.

  برچسب ها :

  نظرات