آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103742
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ضرورت تشکیل پلیس ویژه جلب برای تسریع در اجرای احکام/ تهیه بانک محکومان متواری در مازندران

  رئیس کل دادگستری مازندران ساماندهی واحدهای اجرای احکام کیفری، حقوقی و شورا را از اولویت های دادگستری استان دانست و گفت: با استقرار پلیس ویژه جلب و نظارت دادستان‌ها و روسای سراسر استان و همکاری ضابطین دستگاه قضایی در امر اجرای احکام و جلب متهمین، رسیدگی به پرونده های قضایی با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

  آوای شمال/حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی دادگستری استان، نظارت بر اجرای احکام کیفری و حقوقی توسط مدیران قضایی را بسیار مهم دانست و با تاکید بر لزوم ساماندهی پرونده های دارای نیابت قضایی تصریح کرد: نیابت در پرونده‌ها یکی از عوامل مهم اطاله دادرسی است که با تشکیل شعب ویژه برای رسیدگی به این پرونده‌ها، این مسئله مرتفع خواهد شد.

  وی ادامه داد: معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان با همکاری روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی، نیابت‌های ارسالی به دیگر استان‌ها را استخراج و به تفکیک هر استان مشخص کنند تا با انجام مکاتبات اداری نسبت به پیگیری نیابت ها اقدام شود؛ البته این اقدام باید با نظارت معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان به صورت مستمر انجام شود؛ ضمن اینکه رسیدگی به نیابت های وارده از سایر استان ها نیز باید در اولویت قرار گیرد.

  رئیس‌کل دادگستری مازندران در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل و فعال سازی پلیس ویژه جلب برای تسریع در اجرای احکام را مهم برشمرد و گفت: با استقرار پلیس ویژه جلب و نظارت دادستان‌ها و روسای سراسر استان و همکاری ضابطین دستگاه قضایی در امر اجرای احکام و جلب متهمین، رسیدگی به پرونده های قضایی با کیفیت بهتری انجام خواهد شد لذا موضوع فوق الذکر باید در کمیته تعاملی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی پیگیری شود تا اقدامات لازم برای جلب متخلفین در قالب پلیس قضایی یا کارگروه جلب به شکل مطلوب صورت گیرد.

  اکبری همچنین به موضوع تهیه بانک محکومان متواری در استان اشاره کرد و افزود: اقدامات لازم برای جمع آوری اطلاعات در دستگاه قضایی استان و نیروی انتظامی مطابق دستور العمل موجود انجام و پیگیری از طریق دادستان ها و روسای حوزه های قضایی بخش صورت گیرد.

  وی در ادامه با تاکید بر اجرایی نمودن دستورالعمل ساماندهی اجرای احکام کیفری، خاطرنشان کرد: گزارش تمام اقدامات مطابق دستور العمل توسط روسای دادگستری و دادستان های حوزه های قضایی استان اعلام شود.

  رئیس‌کل دادگستری مازندران در رابطه با پیگیری استعلام های انجام گرفته نیز اظهار کرد: در این خصوص طبق دستورالعمل رفع اطاله دادرسی، بحث کمیته استعلامات فعال شده و مطابق دستورالعمل اقدامات لازم برای پیگیری استعلام ها صورت گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات