آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103635
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  کمک ۲۰۰ میلیارد تومانی مردم به هلال احمر برای کمک به سیل زدگان

  رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از مشارکت ۲۰۰ میلیارد تومانی مردم در کمک به سیل زدگان تاکنون خبر داد و گفت: در کمپین «سیل مهربانی» ۲۷۰ ورزشکار و هنرمند ملی مشارکت داشته اند.

  آوای شمال/ نشست خبری با موضوع ستاره‌های جمعیت هلال احمر؛ کمپین مشارکت ورزشکاران و هنرمندان که با همت پایگاه اینترنتی ورزش ۳ برگزارشده است،امروز در سازمان جوانان جمعیت  هلال احمر برگزار شد.

  در این نشست شهاب الذین صابونچی رئیس سازمان  جوانان هلال احمر اظهار داشت: بررسی‌های علمی و تجربه ها نشان می‌دهد بعد از گذشت  چند هفته نیازهای مردم مناطق سیل زده بیشتر می‌شود.

  وی ادامه داد:موضوع کودکان و نوجوانان مورد توجه جدی ما قرار دارد و در روزهای اول سعی شد فضای شادی برای کودکان و نوجوانان فراهم شود.

  صابونچی  اضافه کرد: اکنون تعداد زیادی کتاب و اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده جمع آوری شده و در این مناطق توضیح می‌شود.

  محمد نصیری  رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر اظهار داشت: در فروردین امسال به میزبانی فدراسیون گلف اعلام شد تا با همکاری ورزشکاران و هنرمندان کمک های برای  سیل زدگان  جمع آوری شود.

  وی ادامه داد: از دوم فروردین ماهرانه وان جمع آوری کمک های مردمی آغاز شد و تا به امروز رکوردی درحال مشارکت مردمی به جا گذاشته‌ایم.

  رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر بیان داشت: در بخش مشارکت نقدی تا به امروز ۲۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی از سوی مردم جمع آوری شده و به حساب های هلال احمر واریز شده است.

  نصیری با بیان اینکه میزان کمک غیر نقدی مردم ۱۵۲ میلیارد تومان است،گفت:رقم مشارکت نقدی برای اولین بار در طول دوران جلب مشارکت ها نسبت به کمک های غیر نقدی افزایش داشته است و میزان مشارکت نقدی۵۰  میلیارد تومان بیشتر از کمک غیر نقدی است.

  وی از ارسال ۱۰ هزار پکیج  لوازم خانگی برای مناطق سیل زده خبر داد و گفت: دو هزار پکیج از این تعداد به مناطق سیل زده استان لرستان اختصاص دارد و به افرادی اهدا می شود که اسباب و اثاثیه آنها دچار آسیب شده است.

  رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر  با تاکید بر اینکه این توضیح لوازم خانگی در همه استانهای سیل زده ادامه خواهد داشت،افزود: در کمپین سیل مهربانی که از ابتدای فروردین راه‌اندازی کردیم بالغ بر ۲۷۰ ورزشکار و هنرمند ملی کشور مشارکت دارند.

  نصری اضافه کرد: ورزشکاران و هنرمندان با اهدا و فروش مدال‌ها و البسه و هدایای خود در یک حراجی وجه آن را برای کمک به سیل زدگان اختصاص می دهند.

  عزیزی رئیس فدراسیون گلف نیز اظهار داشت: شخصیت حقوقی و حقیقی هر فردی اعم از ورزشکار و هنرمند و رسانه به عنوان معلم جامعه شناخته می‌شود.

  وی ادامه داد: ارزش این کار و مشارکت ورزشکاران و هنرمندان در کمک به سیل زدگان در مداومت و ممارست آن است.

  عزیزی اضافه کرد: دو پیشنهاد دارم؛ اول اینکه این کمپین کمک رسانی به خارج از مرزها گسترش پیدا کند و و ستاره هایی که در سراسر دنیا در کار خیر پیشقدم هستند نیز در این مسیر مشارکت داشته باشند.

  رئیس فدراسیون گلف افزود: پیشنهاد دوم این است که برای اینکه این حرکت مشهودتر باشد این فعالیت در یکی از تالارهای بزرگ و با حضور هواداران هر چهره انجام شود ؛به شکلی که هر هوادار بتواند صندلی برای خود خریداری کند و در نهایت کمک های مالی از این طریق جمع آوری شود.

  در ادامه این نشست لیلابلوکت، هنرمند سینما و تلویزیون و الناز کمپانی قهرمان دو و میدانی، عادل مجللی قهرمان قایق رانی و ابراهیم صادقی سرمربی سایپا از جمع آوری و مشارکت در این کار خیر مطالبی بیان کرده و مردم را به مشارکت در این کمپین جمع آوری کمک برای سیل زدگان دعوت کردند.

  همچنین تابلوی نقاشی از سوی لیلا بلوکات و داروی عادل مجللی قهرمان قایق رانی برای فروش و کمک به سیل زدگان عرضه شد.

  برچسب ها :

  نظرات