آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ , Tuesday 18 February 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103556
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  تحریم رهبری و وزیر خارجه نشانه سردرگمی و دیوانگی حاکمان آمریکاست

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا نشان دهنده سردرگمی و دیوانگی حاکمان ایالات متحده است.

  آوای شمال/ سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تحریم‌های اخیر آمریکا علیه مقام معظم رهبری و محمدجواد ظریف گفت:‌ تحریم‌های اخیر آمریکایی‌ها در راستای اقدامات شتابزده و سردرگمی آنها است.

  وی افزود: آمریکایی‌ها بعد از آنکه دچار ناکامی‌های پی‌درپی درباره ایران شدند و اخیراً مدرن‌ترین پهبادشان که غیرقابل ردیابی بود از سوی پدافند جمهوری اسلامی ایران ساقط شد مقامات آمریکایی سردرگم شده و احساس حقارت شدیدی کردند.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آمریکایی‌ها در اقدامی دیوانه‌ور تحریم‌هایی را اعلام کردند که برخی از آنها واقعاً مضحک است. برای مثال برخی افرادی که در تحریم‌های اخیر در لیست بودند قبلاً تحریم شده بودند که این موضوع نشان می‌دهد کاخ  سفید در سردرگمی عجیبی به سر می‌برد.

  نقوی حسینی گفت: وزیر امور خارجه که رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان است و نه تعامل اقتصادی و نه تراکنش مالی در لیست تحریم آمریکایی‌ها قرار گرفته است. این در حالی است که از یک طرف بحث مذاکره را مطرح می‌کنند و از طرف دیگر وزیر خارجه را تحریم می‌کنند.

  وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها اخیراً مقام معظم رهبری را در لیست تحریم‌ها قرار دادند در حالی که رهبر معظم انقلاب نه اموالی دارد و نه تراکنش مالی و اصلاً فعالیت اقتصادی ندارد که در لیست تحریم‌ها قرار گیرد. چرا که غیر یک حسینیه و یک اتاق ساده ایشان چه چیزی را دارند؟

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: تحریم مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه کشورمان نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها همچنان در سردرگمی و دیوانگی خاصی به سر می‌برند.

  به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «آمریکا! مرگ به نیرنگ تو» ، «با آمریکا چه باید کرد؟» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

  برچسب ها :

  نظرات