آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103534
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  تبیین راهکارهای مبارزه با فساد در سازمان ثبت اسناد کشور

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به تبیین راهکارهای مبارزه با فساد پرداخت و گفت: یکی از نیازهای اصلی جامعه برای توسعه کشور، اجرای سریع و صحیح طرح کاداستر است.

  آوای شمال/  ذبیح اله خدائیان در جمع روسا و مسؤولین اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران با اشاره به این مطلب که انتخاب مدیر در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس قرآن و روایات اسلامی دارای شرایط ویژه و خاص است، افزود: مدیر در این نظام باید متعهد، امین ، قوی ، توانا، با تجربه و آشنا به قوانین و مقررات باشد و دانش لازم برای تصدی پست مدیریت را داشته باشد تا بتواند مجموعه تحت مدیریت خود را به خوبی هدایت کند.

  معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه مدیران و مسؤولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خادم و خدمتگزاران مردم هستند اظهار داشت : این مسؤولیت ها دیر یا زود از من و شما گرفته خواهد شد لیکن باید تا زمانی که در این مسؤولیتها هستیم تمام تلاش خود را برای خدمتگزاری به مردم انجام دهیم .

  وی افزود: یک مدیر لایق باید دوراندیش، خوش برخورد و با مراجعان با نرمی و گشاده رویی برخورد کرده و دارای سعه صدر و پشتکار لازم در کارها باشد.

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: یکی از آسیب های جدی که مجموعه مدیران را تهدید می کند روزمرگی است و مدیران باید با شناختی که از مجموعه تحت مدیریت خود دارند برای پیشبرد امور برنامه مدون کوتاه مدت و بلند مدت داشته و اجرای برنامه ها را رصد کند.

  وی با تاکید بر قاطعیت در تصمیم گیری ها گفت : مشورت گرفتن از اهل فکر و تدبیر و مطالعه از ویژگی های یک مدیر موفق است لذا در اتخاذ تصمیمات باید نهایت دقت را بکار گرفت و زمانیکه تصمیمی گرفته شد در اجرای آن باید با قاطعیت عمل نمود و از شک و دو دلی خود داری کرد و الا مدیریت متزلزل خواهد شد.

  خدائیان بیان کرد: همین امر وظیفه ما را در خدمتگزاری به مردم سنگین تر نموده است و به پاس این نعمت باید خود را وقف خدمت نماییم و از جمله وظایف مدیران پایبندی به ارزشهای والای اسلامی و تلاش در بسط و گسترش ارزشهای اسلام و انقلاب است.

  معاون قوه قضاییه سپس به بیان مباحث کاربردی سازمان ثبت پرداخته و اضافه کرد: یکی از نیازهای اصلی جامعه که زیر ساخت توسعه در کشور است اجرای سریع و صحیح طرح کاداستر است لذا مدیران باید انجام آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

  خدائیان سپس به بیان مشکلاتی که در مسیر اجرای قانون جامع حد نگار وجود دارد پرداخته و اظهار داشتند در این قانون مقرر شده است که طرح کاداستر از محل درآمدهای آن طرح اجرا شود لکن درآمدهای حاصله در جاهای دیگری که نقشی در اجرای کاداستر ندارند هزینه می شوند.

  وی از جمله موانع طرح را عدم همکاری برخی سازمانهایی دانستند که مالک املاک بوده و یا اداره املاک تحت نظارت آنها است .

  خدائیان بیان داشت: وجود این موانع نباید مانع این کار مهم شده و باید همکاران نهایت تلاش خود را بکار گیرند.

  معاون قوه قضاییه تاکید کرد: تسریع در اجرای اسناد لازم الاجرا بود و با توجه بند(ب) ماده ۱۱۳ قانون برنامه ششم در آینده آمار ورودی پرونده به اجرای ثبت اسناد افزایش پیدا کرده و این بخش از ادارات ثبت باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

  رئیس سازمان ثبت با بیان اهمیت جایگاه و نقش دفاتر اسناد رسمی در جامعه بر استفاده از پتانسیل و ظرفیت این دفاتر تاکید کرده و افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک باید برخی از امور را که قابل واگذاری به این دفاتر هستند را به آنها واگذار نموده و نقش نظارتی خود را تقویت نماید.

  وی یکی از راهکارهای تکریم همکاران را برخورد قاطع با افرادی دانست که با عمل خلاف قانون به حیثیت این مجموعه بزرگ لطمه می زنند.

  وی به تبیین راهکارهای مبارزه با فساد در هر مجموعه ای پرداخته و ادامه داد: از جمله علل فساد اداری دادن اختیارات بیش از اندازه به کارکنان، مراجعه مستقیم مراجعان به آنها، عدم توجه به سوابق کارکنان در واگذاری کار به آنها، عدم نظارت به موقع و موثر بر کار آنها و عدم اعمال سیاست تشویق و تنبیه به موقع است.

  وی گفت: مهمترین سرمایه هر دستگاه نیروی انسانی آن است که وظیفه اصلی مدیران حفاظت از آنها است، مدیران باید با اقدامات پیشگیرانه مانع لغزش همکاران شده و با تذکرات به موقع خود زمینه اصلاح آنها را فراهم نمایند.

  در ابتدای این جلسه عبدالحسین رامشی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان تهران ضمن ارائه گزارش از عملکرد ثبت استان به مسائل و دغدغه های این اداره پرداخت و هم چنین روسای واحدهای ثبتی استان تهران در فضای صمیمانه به طرح برخی مشکلات و کمبودهای خود پرداخته و مسایل موجود را تشریح کردند.

  برچسب ها :

  نظرات