آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103526
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ایجاد ۵۷ واحد پرورش لیموترش در قائم‌شهر

  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر گفت: 57واحد گلخانه پرورش لیمو ترش در شهرستان قائم‌شهر ایجاد شد و از این تعداد 31 واحد در خرماکلا است و نوع لیمو ترش لاین کوات نام دارد که بسیار خوش طعم و اقتصادی است.

  آوای شمال/ مجید جعفری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که ظرفیت‌های منطقه‌ای را بسنجیم و در همان راستا کار کنیم، اظهار کرد: دهستان بالاتجن به دلیل ظرفیت آب و هوایی، مهد مرکبات شد و قالب کشت آن سیر باشد.

  وی افزود: در دهستان نوکندکا با توجه به اینکه ۳هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی شالیزاری ،آب مطمئن و ۱۲ بانک نشاء داریم صرفا به کشت برنج اختصاص پیدا کرد و در دهستان کوهساران بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی به صورت اختصاصی نیشکر تولید شود.

  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: در دهستان علی‌آباد با توجه به وجود ایستگاه کرم ابریشم بستر کار را ایجاد و ۴هزار اصله توت را بین مردم توزیع کردیم.

  جعفری ادامه داد: بیش از ۵میلیارد تومان از هفته جهاد کشاورزی پارسال تا امسال  اعتبار داشتیم که ۴٫۵ میلیارد تومان آن به احداث لاینینگ، لایروبی آب بندان، شن‌ریزی بین مزارع و انواع پل اختصاص پیدا کرد.

  جعفری با بیان اینکه ۵۷ واحد گلخانه پرورش لیمو ترش در شهرستان قائم‌شهر ایجاد شد، اظهار کرد: از این تعداد ۳۱ واحد در خرماکلا است و نوع لیمو ترش لاین کوات نام دارد که بسیار خوش طعم و اقتصادی است.

  این مسؤول ادامه داد: یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان  تسهیلات ۶ درصدی وام داده شد و با تشکیل کارگروه نظارت  اعتبارات رصد و توزیع شد.

  مدیریت جهادکشاورزی شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: تمام توان ما این است تا به تأسی از کشورهای دنیا و با توجه به آب و هوا کشاورز در تولید و پرورش، تضمین و سودآوری بیشتر داشته باشد و خارج از فصل تولید کند و این رقم  لیموترش پایدار و مقاوم است.

  جعفری  در پایان با بیان اینکه همه سعی و تلاش ما این است تا کشاورزی ما دانش محور باشد، گفت: توانمندی بهره‌برداران از عمده کارهای جهاد کشاورزی شهرستان است.

  برچسب ها :

  نظرات