آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103507
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  پورمختار:

  قانون رسیدگی به اموال مسئولان شفافیت و اعتماد را به دنبال دارد

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: قانون رسیدگی به اموال مسئولان در زمینه افزایش شفافیت جامعه و اعتماد عمومی به کارگزاران نظام کمک زیادی می‌کند اما مدیران هم باید دقت کنند طعمه محسوب نشود.

  آوای شمال/ محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره انتشار متن آئین‌نامه قانون رسیدگی به اموال مسئولان از سوی آیت‌الله رئیسی گفت: از قوه قضائیه باید برای این کار تقدیر و تشکر کرد که بعد از چندین سال قانون رسیدگی به اموال مسئولان را ابلاغ کرده و زمینه اجرای آن که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده بود، فراهم شد.

  وی افزود:‌ آئین‌نامه قانون رسیدگی به اموال مسئولان زمینه لازم را برای شفافیت در رفتارهای مالی مسئولان و افرادی که شامل این قانون هستند ایجاد کرده و هم امری پیشگیرانه محسوب می‌شود.

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: کسی که مسئولیتی را در نظام جمهوری می‌گیرد باید دقت کند طعمه محسوب نشود که در نهایت به دنبال سوءاستفاده و کسب درآمد باشد.

  پورمختار افزود: انتشار متن آئین‌نامه قانون رسیدگی به اموال مسئولان در زمینه افزایش شفافیت جامعه و مدیران و کارگزاران نظام که عموما سالم هستند کمک بسیار بزرگی می‌کند.

  وی خاطرنشان کرد: معدود اتفاقات رخ داده برای مدیران و مسئولان و بزرگ نمایی‌های دشمنان، نباید به کل مدیران تعمیم داده شود؛ اجرای رسیدگی به اموال مسئولان می‌تواند ذهنیت شکل گرفته مردم را برطرف کرده و اعتماد را به قاطبه مسئولین افزایش دهد.

  به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «سازمانی برای نظارت بر اموال مسئولان تشکیل شود» ، «ایجاد قانونی لازم الاجرا برای اعلام عمومی اموال مسئولین و خانواده های آنها» ، «الزام به اعلام رسمی وضعیت تابعیت و فهرست دارایی و اموال کاندیداهای انتخابات و مسئولان ارشد» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

  برچسب ها :

  نظرات