آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103476
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مجوز‌ها و اعطای وام‌ها باید شفاف باشد

  رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای کشور گفت: مجوز‌ها و اعطای وام‌ها باید شفاف باشد و این مجال برای افکار عمومی و رسانه‌ها فراهم شود که بتوانند فساد را آشکار کنند.

  آوای شمال/ مرتضی شهبازی‌نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای کشور، اجرای آیین‌نامه ابلاغ قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسؤولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران را گامی مثبت از سوی رئیس قوه قضاییه دانست و گفت: اجرای این آیین‌نامه هم در ذهنیت جامعه و هم در اجرای یکی از اصول قانون اساسی بسیار مثبت است.

  وی با اشاره به اینکه باور مردم این است اصل ۱۴۲ قانون اساسی چندان مورد توجه واقع نشده بود، افزود: کیفیت اجرای آیین‌نامه و قانون دارای اهمیت بیشتری است؛ اساس این آیین‌نامه بر خوداظهاری است یعنی افراد و مسؤولان اموال خود را در ابتدا و انتهای مسؤولیت اظهار می‌کنند و اگر با دقت و با درستی انجام شود، تأثیر مثبتی خواهد داشت و بخشی از فسادی که وجود دارد، مرتفع می‌شود.

  رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای کشور در ادامه عنوان کرد: اجرای این آیین‌نامه بسیار خوب و لازم است و کاری که مدت‌ها معطل مانده بود با عزم رئیس قوه قضائیه اکنون اجرایی شده که این اقدام شایسته تقدیر است.

  وی اضافه کرد: در کنار این موضوع اگر بخواهیم کاری کنیم که برخی مقامات عمومی از جایگاه عمومی به نفع شخصی خود استفاده نکنند باید در واقع فرآیند‌ها را شفاف نماییم، به طور مثال اگر موضوع نمایندگان مجلس باشند که با انتخابات در جایگاه عمومی قرار می‌گیرند حتما باید منابع مالی انتخابات شفاف باشد و اینکه این پول از کجا تامین می‌شود.

  وی افزود: مجوز‌ها و اعطای وام‌ها باید شفاف و روشن باشند و این مجال برای افکار عمومی و رسانه‌ها فراهم شود که بتوانند فساد را برملا کنند و اجازه داده شود که رسانه‌ها فساد را بدون نگرانی از تعقیب آشکار کنند.

  وی افزود: رسانه‌ها و افکار عمومی می‌توانند در سالم‌سازی نظام اداری کشور در کنار این آیین نامه موثر واقع شوند.

  برچسب ها :

  نظرات