آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103467
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن، راهبرد نظام را گوشزد کرد/ عدم تکرار تجربه تلخ مذاکره‌ با آمریکا

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به فرمایشات تاریخی و مقتدرانه رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن گفت: رهنمودهای رهبری در واقع راهبرد نظام است که هیچ گاه تجربه تلخ مذاکرات گذشته را تکرار نخواهیم کرد.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه علم کشاورزی مهم ترین رکن توسعه پایدار کشورها است، اظهار کرد: علوم کشاورزی و منابع طبیعی یکی از مهم ترین ارکان علم در توسعه علمی و توسعه پایدار کشور است زیرا اهمیت غذا و حفاظت از محیط زیست، رکن اساسی دوام و بقای یک کشور است.

  وی ادامه داد: کشاورزی در بسیاری از کشور ها محور توسعه قرار گرفته و در ایران نیز این بخش از اهمیت بسزایی برخوردار است که پس از انقلاب، تلاش مسئولان در این راستا قرار گرفت که کشور در تولید محصولات کشاورزی مخصوصا در محصولات راهبردی مثل گندم به خودکفایی برسد.

  خطیب جمعه محمودآباد مهم ترین هدف تشکیل جهاد کشاورزی را در حرکت به سوی بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی، روستاها و مناطق عشایری دانست و گفت: این هدف مهم از طریق کشاورزی و همچنین رفع محرومیت از روستاها که از ساده ترین امکانات رفاهی محرومند و ایجاد زمینه لازم جهت رشد شخصیت والای انسانی از طریق مشارکت و نظارت آنان در فعالیت ها روستایی شکل می گیرد.

  موسوی در ادامه خطبه ها با اشاره به سفر وزیر خارجه آلمان به ایران بیان کرد: به دنبال مهلت دو ماهه نظام جمهوری اسلامی به اروپایی ها، وزیر خارجه آلمان بدون هیچ پیشنهاد تازه ای به ایران سفر کرد و دست خالی هم بازگشت.

  وی اضافه کرد: سفر وزیر خارجه آلمان این موضوع را روشن تر کرد که نقش اروپا در غرب آسیا چندان موثر نبود و همچنان نگاه آنان به آمریکا است و آنان در واقع پیام رسان آمریکا بودند و نباید به آن ها گوش کرد.

  خطیب جمعه محمودآباد همچنین به دیدار روز گذشته نخست وزیر ژاپن با مقامات ایران و به ویژه مقام معظم رهبری اشاره کرد و بیان داشت: تقریبا یکی دو هفته گذشته این گمانه زنی در سطح اخبار مطرح بود که نخست وزیر ژاپن حامل پیام رئیس جمهور آمریکا برای مقامات ایران مخصوصا مقام معظم رهبری است که در روز گذشته این دیدار محقق شد.

  موسوی ادامه داد: رهبر انقلاب در رابطه با پیام ترامپ به خودش از سوی نخست وزیر ژاپن فرمودند که من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم و پاسخی هم به او نمی دهم و این فرمایش در واقع منطق مقاومت جمهوری اسلامی است که از زبان ولی امر مسلمین جهان به مستکبران بیان شد که راهبرد نظام است.

  وی در خصوص مذاکره با امریکا و اروپایی ها اظهار کرد: رهنمود رهبری مبنی بر عدم تکرار تجربه تلخ مذاکرات ۶ ساله باید برای مسئولان درسی باشد.

  خطیب جمعه محمودآباد در پایان با اشاره گفت وگوی رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن گفت: پیام روشن رهبر انقلاب در این دیدار، بی صلاحیتی ترامپ، بی اعتمادی به آمریکا و باطناب آمریکا در چاه نرفتن خطای راهبردی است.

  برچسب ها :

  نظرات