آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103355
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرداد, ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  موضع دستگاه دیپلماسی ما در قبال جشن تولد ملکه انگلیس در تهران تعجّب‌آور است

  دبیرکل جمعیت ایثارگران با اشاره به برگزاری جشن تولد ملکه انگلیس در تهران گفت: جای تعجّب است که وزارت خارجه ما این مسأله را عادی جلوه می‌دهد.

  آوای شمال/ محمّدجواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به جشن تولد ملکه انگلیس در سفارت این کشور در تهران و دعوت از برخی مقامات ایرانی برای حضور در این جشن گفت: وزارت خارجه اعلام کرده که سفیر انگلیس، بدون هماهنگی با وزارت خارجه از مسئولان کشوری برای این جشن دعوت کرده است.

   وی با بیان اینکه این موضوع باید از نظر قانونی رسیدگی شود، اظهار داشت: جای تعجّب دارد که انگلیس‌ها دست به چنین اقداماتی در کشور ما می‌زنند و وزارت خارجه مسئله را عادی جلوه می‌دهد.

  دبیرکل جمعیت جانبازان ادامه داد: عدم واکنش قاطع از سوی وزارت خارجه به اقدام انگلیسی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که روحانی به این کشور و سایر اعضای اروپایی حاضر در برجام، نسبت به انجام تعهدات خود هشدار داده و آن‌ها این موضع را نپذیرفته‌اند.

  عامری با بیان اینکه اقدامات عادی‌سازی نظیر شرکت در جشن انگلیسی‌ها باعث زیر سؤال رفتن عزّت ملّی ما می‌شود، گفت: دولت از یک طرف تهدید می‌کند که اگر حقوق ملّت تأمین نشود شرایط به قبل از برجام برمی‌گردد و از آن طرف هم وزارت خارجه حضور برخی مقامات در جشن انگلیسی‌ها را تأیید می‌کند.

  دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه وزارت خارجه در ارتباط خود با کشورها، اولویت را رعایت نمی‌کند، گفت: به جای اینکه به دنبال روابط حسنه با کشورهایی نظیر چین و روسیه و سایر کشورهای منطقه باشیم، به چند کشور اروپایی ارادت نشان می‌دهیم و نسبت به انگلیس که بارها حقوق ما را پایمال کرده، چنین انعطاف نشان می‌دهیم.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات