آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103321
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  استاندار مازندران:

  ۸۰ درصد ظرفیت‌های بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر برای توسعه ارتباطات خالی است

  استاندار مازندران گفت: جحم مبادلات تجاری کشورهای حاشیه دریای خزر مناسب نیست و ۸۰ درصد ظرفیت‌های بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر برای توسعه ارتباطات خالی است.

  آوای شمال/ احمد حسین‌زادگان در هجدهمین اجلاسیه رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر اظهار کرد: در حوزه آسیای میانه بعد از استقلال کشورهای شوروی سابق، مرودات مختلفی شکل گرفته است.

  وی با اعلام اینکه تفاهمنامه‌های متعددی بین استانداران از گذشته تاکنون منعقد شده است، تصریح کرد: با وجود اینکه همه کشورهای حوزه دریای خزر به همدیگر نیاز دارند اما حجم مبادلات تجاری ما چندان مناسب نیست.

  استاندار مازندران خاطرنشان کرد: این اجلاسیه باید آسیب‌شناسی انجام شود و اگر دولت‌ها باید ورود پیدا کنند، در سطح کلان رفع شود و اگر بخش خصوصی کم‌کار است، از آنها استفاده کنیم.

  این مسؤول با اعلام اینکه مازندران ظرفیت‌های لازم در بخش‌های مختلف کشاورزی، شیلات و صنعتی را دارد، افزود: کشورهای حاشیه دریای خزر هم نیازمندی‌های خاص خودشان را دارند که از سایر کشورها تأمین می‌کنند؛ چرا این کشورها رفع نیازمندی‌ها را در کشورهای حاشیه دریای خزر جست‌وجو نمی‌کنند؟ این سؤال باید در این اجلاسیه مورد بررسی قرار گیرد.

  حسین‌زادگان یادآور شد: برای توسعه تجاری به اجلاسیه‌هایی که آسیب‌شناسی جدی انجام شود، نیاز داریم، آسیب جدی که در مواقفت‌نامه و تفاهمنامه‌ها داشتیم عدم پیگیری مصوبات بوده است.

  وی اضافه کرد: عدم برگزاری منظم این جلسات از مباحثی است که باید به‌صورت جدی مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد.

  استاندار مازندران یادآور شد: مازندران ظرفیت‌های لازم برای توسعه تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر را دارد، بالای ۸۰ درصد زیرساخت‌های ما و کشورهای همسایه برای توسعه تجاری خالی است، در استان مازندران ۴ بندر تجاری داریم.

  این مسؤول یادآور شد: در حاشیه این اجلاسیه ظرفیت اقتصادی مازندران در قالب نمایشگاه معرفی می‌کنیم و بیش از ۳ هزار واحد تولیدی در استان مازندران داریم که بنا داریم که در قالب هلدینگ اقتصادی مباحث تجاری استان را پیگیری کنیم.

  حسین‌زادگان یادآور شد: بخش خصوصی در استان مازندران ظرفیت بسیاری مناسبی در توسعه دارد و جلوتر از دولت در این بخش ورود پیدا کردند.

  برچسب ها :

  نظرات