آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10326
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تبصره‌ مربوط به تقویت بنیه دفاعی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

  آوای شمال/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ را ادامه دادند. بهارستان نشینان در ابتدای این جلسه با اجرای تبصره الحاقی ۱۰ ماده واحده به کمیسیون تلفیق موافقت کردند. علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این تبصره که در مورد تقویت بنیه دفاعی […]

  آوای شمال/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ را ادامه دادند. بهارستان نشینان در ابتدای این جلسه با اجرای تبصره الحاقی ۱۰ ماده واحده به کمیسیون تلفیق موافقت کردند.

  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این تبصره که در مورد تقویت بنیه دفاعی و امنیتی کشور بود، گفت: این تبصره تنها سر و صدا دارد و چیزی گیر بنیه دفاعی نمی‌آید بنابراین بهتر است به کمیسیون تلفیق ارجاع دهیم تا در آنجا مورد بررسی قرار گیرد.

  در تبصره الحاقی ۱۰ آمده بود، مبلغ دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی نزد یکی از بانک‌های عامل دولتی با تشخیص رئیس ستادکل نیروهای مسلح جهت تقویت بنیه دفاعی-امنیتی سپرده‌گذاری می ‌شود تا حداقل معادل سقف مذکور تسهیلات ارزی در اختیار نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات قرار گیرد. نیروهای مسلح استفاده‌کننده از تسهیلات مذکور و وزارت اطلاعات موظفند در مدت زمانی که هیئت امنای صندوق مشخص کنند از محل تولیدات و خدمات صادراتی نسبت به بازپرداخت آن اقدام کنند.

  بنابراین با تشخیص رئیس مجلس و موافقت وکلای ملت، تبصره جهت بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع داده شد.

  به گزارش تسنیم، نمایندگان در ابتدای جلسه علنی ایرادات شورای نگهبان به طرح الحاق مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را مورد بررسی قراردادند که در جریان این بررسی، علی لاریجانی طی سخنانی خطاب به نمایندگانی که خواستار توجه به بودجه بنیه دفاعی در این طرح بودند، گفت: اگر بخواهیم روی این بحث در این طرح اصرار کنیم کل بودجه متوقف می‌شود همچنین بنده خودم به مسئله دفاعی توجه دارم و در بودجه از راه‌های دیگری این مسئله را حل خواهیم کرد.

  برچسب ها :

  نظرات