آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103241
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ایجاد ۱۲۳ غرفه در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی مازندران

  استاندار مازندران از فعالیت 123 غرفه در حوزه‌های مختلف در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی خبر داد و گفت: امکان لابی و معرفی بیشتر محصولات تولیدی مازندران در ، همایش بین‌المللی اتاق‌های بازرگانی ICBC وجود دارد.

  آوای شمال/ احمد حسین‌زادگان صبح امروز در نشست خبری با موضوع همایش توانمندی‌های صادراتی، همایش بین‌المللی اتاق‌های بازرگانی ICBC و همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های کمتر دیده شده ما در حوزه دریای خزر است که رفت و آمدهای مختلف صورت گرفته و احساس ما این است با توجه به حجم تجارت مازندران با کشورهای حوزه خزر بیشتر جای کار دارد.

  وی با بیان اینکه هم ما نتوانستیم از ظرفیت‌های حوزه خزر استفاده کنیم و هم نتوانستیم ظرفیت‌های خودمان را به آنها معرفی کنیم، افزود: با اجرای این همایش به دنبال عمیق‌تر کردن ارتباطمان با کشورهای حاشیه خزر هستیم.

  استاندار مازندران بیان کرد: با توجه به تحریم‌هایی که داریم باید به دنبال افزایش مبادلات با کشورهای حاشیه خزر باشیم که سال گذشته ۳۷۵ میلیون دلار صادرات از خزر داشتیم که رقم ناچیزی است.

  حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: موانع تجاری، مالی و اداری و حتی موانع سیاسی باید کاهش پیدا کند تا بازرگانان و تولیدکنندگان راحت تر بتوانند با کشورهای همسایه مبادلات تجاری داشته باشند ؛ موانع قانونی در برخی موارد وجود دارد که در شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت آنها را بررسی کردیم که برخی از قوانین بستگی به تصمیمات ملی دارد.

  وی با بیان اینکه همه ظرفیت‌های لازم را برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و استان داریم که باید این موانع را آسیب‌شناسی و برطرف کنیم، ادامه داد: در کشورهای آسیای میانه ریسک تجارت نسبت به کشورهای توسعه یافته بالاتر است و برای اینکه این ریسک را برطرف کنیم با صندوق ضمانت توسعه تا ظرف یک میلیارد دلار تفاهم کردیم.

  استاندار مازندران عنوان کرد: ظرفیت‌های ما باید شناسانده شود که یکی از راه‌های گفت‌وگو و رفت و آمدهای تجاری و اقتصادی است ؛ بخشی دیگر در قالب نمایشگاه‌ها و همایش‌ها انجام خواهد شد و اعتقاد ما بر این است در کنار دیپلماسی سیاسی دیپلماسی اقتصادی هم مهم است.

  حسین‌زادگان با بیان اینکه در شرایط تحریم سرداران اقتصادی کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند، افزود: ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… می‌تواند در همایش اتاق‌های بازرگانی به مهمانان خارجی شناسانده شود.

  وی با بیان اینکه ظرفیت‌های اقتصادی استان در حاشیه این نشست برای مهمانان داخلی و خارجی به نمایش گذاشته می‌شود، اظهار کرد: ۱۵ سفیر و رایزن‌های اقتصادی برای حضور در این اجلاسیه اعلام آمادگی کردند که بیش از ۲۲۰ ظرفیت اقتصادی در مازندران شناسایی شده است که به دنبال عرضه و شناسایی آنها به مهمانان و سفیران خارجی هستیم.

  استاندار مازندران از فعالیت ۱۲۳ غرفه در حوزه‌های مختلف در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی خبر داد و گفت: امکان لابی و معرفی بیشتر محصولات تولیدی مازندران در این اجلاسیه وجود دارد.

  حسین‌زادگان تاکید کرد: همه بر محور توسعه مازندران تمرکز کنیم و بحث‌های شهرستانی و سلیقه‌ای را کنار بگذاریم تا با کمک همه رسانه‌ها ظرفیت‌های استان را به کشورهای حاشیه خزر معرفی کنیم.

  وی با بیان اینکه هدف ما این است از ظرفیت بنادر استفاده مطلوب کنیم که تاکنون حدود ۸۰ درصد از ظرفیت‌های بنادر استان استفاده نشده است، گفت: تشکیل هلدینگ اقتصادی را با جدیت در مازندران دنبال می‌کنیم و این هلدینگ می‌تواند زیر مجموعه چندین شرکت باشد که با پول سرمایه‌گذاران داخل استان امیدواریم این هلدینگ شکل گیرد که پیش‌بینی اولیه ما ۱۰۰ میلیارد تومان است که آغاز به کار کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات