آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ , Saturday 22 February 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103176
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  رفع مشکلات اقتصادی کشور باید اولویت ویژه مسؤولان باشد/ ضرورت حفظ فرهنگ مقاومت در جامعه

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به اهمیت ویژه اقتصاد در شرایط کنونی کشور اظهار کرد: مسئله اقتصاد کشور علاوه بر فرهنگ و سایر هویت های اسلامی از اهمیت بالایی برخورد است که باید مسئولین و مردم توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

  آوای شمال/حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب در رابطه با اهمیت ماه رمضان اظهار کرد: این توفیق نشان از این داشته که قاطبه مردم شریف ایران خصوصا اقبال جوانان به برنامه های اعتقادی کارنامه همه را با توفیق داشته و در نگاه دیگر کارنامه ای موفق در سلوک سیاسی و تبیین خط مشی استمرار حیات انقلابی کشور به خود دید که مدیریت این توفیق از اتبکارات و توانمندی های رهبر نظام اسلامی بود است.

  وی افزود: ایشان در بیاناتی رسا همراه با استدلال و منطق که از خصوصیات کم نظیر در سطح رهبران سیاسی و انقلابی در تاریخ چند صد سال اخیر بوده، حلقه سلوک سیاسی، فرهنگی و اقتصادی این ملت را در زنجیره متراکم و چند بعدی از سخنرانی ها، به کمال مورد نیاز رسیده است.

  خطیب جمعه محمودآباد سخنرانی های ماه رمضان رهبر معظم انقلاب خصوصا آنچه که در روز ۱۴ خرداد همزمان با سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام ره ایراد فرمودند را مجموعه ای بدیع، پرمغز و همراه با منطق در ارزیابی عملکرد ۴۰ ساله انقلاب و مرور کامل از ویژگی های حضرت امام دانست و اضافه کرد: این سخنرانی از چنان جامعیتی برخردار بود که می توان نقشه راه تداوم جهت گیری های نظام اسلامی و تبیین وظایف ملت و حاکمیت نظام اسلامی باشد.

  موسوی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در ترسیم ویژگی های امام بزرگوار مجموعه ای از خصوصیات را برجسته کردند که در کمتر شخصی با این ابعاد در تاریخ رهبران انقلابی و دینی مان دیده می شود و هر یک از ویژگی های حضرت امام برای ملت بزرگ ایران بی مشابه الگویی تمام عیار برای ادامه مسیر انقلابی گری بوده است.

  وی ادامه داد: امام بزرگوار اندیشه مقاومت را به عنوان قدرتمند ترین سلاح در بین ملت جا انداخته و مردم در این آزمون همچنان سربلند، قوی و موفق بیرون آمدند هیچ جاذبه ای نمی تواند با جاذبه امام برابری کند و خدا خصوصیات و موهبت هایی به او داده که در کمتر کسی یک جا جمع شده است.

  خطیب جمعه محمودآباد با بیان اینکه تهدید و فریب در امام اثر گذار نبوده و ایشان راهی را انتخاب می کردند که در تداوم این منافع، او را متوقف نکرد و دلیل دشمنی این نظام همین اندیشه مقاومت است، اظهار کرد: ما نیز در مسائل امروز کشور باید ترفند های دشمن را بشناسیم و این را بدانیم هر جا آمریکا وارد شده جز جنگ، برادر کشی و استعمار ارمغانی نداشته است.

  موسوی با اشاره به تدابیر و تصمیمات چند بعدی قدرت های فرا منطقه ای در سطح کشورهای اسلامی و آسیای غربی بیان کرد: تحمیل جنگ های نیابتی، حمایت از تروریست ها، باز گذاشتن دست دولت های مزدورشان در سرکوب ملت های انقلابی از مهمترین اقدامات قدرت های برتر منطقه است.

  وی ادامه داد: محور شرارت این خباثت ها دولت جبار و ستمگر آمریکا بوده که بی محابا از همه ابزارهای فشار بر علیه کشورهای آزادی خواه و مقاومتی منطقه استفاده کرد و نوک پیکان این شرارت ها و سخت گیری ها بر علیه جمهوری اسلامی سازماندهی شده و پیکاری بی حد که به تروریسم اقتصادی شباهت داشته در دستور کار آن ها قرار گرفته است.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به مقاومت نظام قدرتمند جمهوری اسلامی بیان داشت: در اوج این دست انداختن ها، ایران سرافراز، محکم و استوار به مسیر خود ادامه داده و آمریکایی ها باید داغ تسلیم ایران مقتدر را بر پیشانی خود زده و رویای به زانو در آوردن ما را به گور خواهند ببرند.

  موسوی خاطرنشان کرد: آنها باید بدانند با این مجموعه فشارها و اظهار نظرهای متناقص نمی تواند محاسبات نظام اسلامی را تغییر دهند و با هر دیپلماسی که وارد شوند دشمن اول اسلام و محورهای مقاومت بوده و این مبارزه بی امان ادامه خواهد داشت.

  این مسؤول در پایان خطاب به مردم و مسئولین گفت: امروز باید همگان بر مسئله اصلی کشور که اقتصاد است تمرکز کنند؛ فرهنگ هم مهم است ولی اقتصاد اولویت اول بوده و سایر موضوعات متاثر از این اولویت است و مسئولان نیز باید شجاعانه، امیدوارانه و مبتکرانه حرکت کرده و ترفند دشمن را برای تضعیف فرهنگ مقاومت و گرفتن سلاح مقاومت خنثی کنند.

  خبرنگار آوای شمال: مائده ابراهیمی

  برچسب ها :

  نظرات