آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10316
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  افزایش سوءاستفاده‌ مالی در نظام بانکی/ برخورد جدی دستگاه قضا با عوامل ارائه وام‌های کلان بدون وثیقه

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری که از شبکه دو سیما پخش شد به تشریح مساله وام‌های چند هزار میلیاردی بدون وثیقه پرداخت. دادستان کل کشور در این زمینه افزود: بانک‌ها به عنوان متولیان سیستم مالی کشور نسبت به پیگیری معوقات و سوء استفاده‌های بانکی اقدام نمی‌کنند. وی […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدابراهیم رئیسی» شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری که از شبکه دو سیما پخش شد به تشریح مساله وام‌های چند هزار میلیاردی بدون وثیقه پرداخت.

  دادستان کل کشور در این زمینه افزود: بانک‌ها به عنوان متولیان سیستم مالی کشور نسبت به پیگیری معوقات و سوء استفاده‌های بانکی اقدام نمی‌کنند.

  وی ادامه داد: مدیران باید در حوزه‌های مسئولیت خود با حساسیت عمل کنند چرا که آنها مرزبانان نظام اقتصادی کشور به شمار می‌روند.

  حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر ضرورت تایید صلاحیت افراد قبل از پرداخت تسهیلات گفت: سیستم بانکی کشور پس از احراز صلاحیت باید نسبت به اخذ تضامین معتبر در قبال پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

  وی ارایه لیست از سوی بانک مرکزی را فاقد کارآیی لازم اعلام کرد و افزود: شفافیت در پرداخت‌ها، چگونگی پرداخت، محل پرداخت و جدول مربوط به این پرداخت‌ها باید به قوه قضاییه ارائه شود.

  حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی عملکرد دستگاه قضایی در برخورد با بدهکاران بانکی را نشانه عزم جدی این قوه در مبارزه با این گونه افراد دانست.

  دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: دستگاه قضا با عوامل ارائه وام‌های کلان بدون وثیقه برخورد جدی خواهد داشت تا این پدیده شوم از فضای مالی و اقتصادی کشور محو شود.

  برچسب ها :

  نظرات