آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103153
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مصرف لبنیات در استان مازندران روند کاهشی یافته است

  رئیس انجمن صنایع غذایی، دارویی مازندران از روند نزولی و کاهشی مصرف شیر در بین مردم مازندران ابراز ناخرسندی کرد.

  آوای شمال/ بهرام حسین زاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به روز جهانی شیر در اول ژوئن، اظهار داشت: انجمن صنایع غذایی به مناسبت این روز و به منظور ترویج و توسعه فرهنگ مصرف شیر بین خانواده‌ها برای چهارمین سال پیاپی به توزیع شیر رایگان پرداخت.

  وی افزود: امسال برنامه‌های انجمن براساس عنوان روز جهانی شیر در سازمان فائو به شکل هفتگی درآمده است.

  حسین زاده با بیان اینکه مراسم در کنار برگزاری موسیقی زنده و  سخنران کارشناس، توزیع انواع تهیه غذا با شیر انجام شد، تصریح کرد: این توزیع با تعامل واحدهای تولیدی فرآورده‌های لبنی بوده است.

  رئیس انجمن صنایع غذایی مازندران با اعلام اینکه امسال شیر و سایر لبنیات در دو شهرستان آمل و ساری توزیع شد، گفت: با توجه به اهمیت مصرف شیر برای استحکام بخشی استخوان کودکان، انجمن از تعامل و ورود سایر واحدهای تولیدی دیگر شهرستان‌های استان برای توزیع رایگان به شهرهای مازندران استقبال می‌کند.

  وی با تاکید براینکه متاسفانه مصرف شیر در ایران و مازندران سیر نزولی دارد، بیان کرد: بر اساس بررسی کارشناسانه مصرف معادل لبنیات، شیر در ایران سالانه باید ۲۷۰ کیلوگرم باشد که اکنون این مصرف زیر ۷۰ کیلوگرم می‌رسد و بین خانواده‌های ایرانی مناسب نیست در حالی که این مصرف سالانه در اروپا ۳۷۰ کیلوگرم است.

  حسین زاده ادامه داد: جهت توسعه و ترویج مصرف لبنیات به خصوص شیر نیاز است تا دولت به طور جدی ورود یابد و به مناسبت روز جهانی به تشکیل ستاد بپردازد که تاکنون این اتفاق در کشور نیافتاده است.

  برچسب ها :

  نظرات