آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103151
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ۱۷۷ میلیون تردد برون شهری در مازندران انجام شد

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مازندرانبا اشاره به کسب رتبه دوم مازندران در کاهش تصادفات درون شهری، گفت: ۱۷۷ میلیون تردد برون شهری در مازندران انجام شد.

  آوای شمال/ سرهنگ پاسدار مهدی باقری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران در خانه خبرنگاران ساری، اظهار داشت: نیروی انتظامی در حقیقت حافظ جان، مال و ناموس مردم بوده که در زمینه انضباط ترافیکی در سه ماه تابستان سال گذشته ۱۷۷ میلیون تردد در استان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال۹۶ حدود چهار درصد افزایش داشت و مازندران در میان استان‌های کشور رتبه دوم را در زمینه کاهش تصادفات سال گذشته رتبه دوم را کسب کرد.

  وی با اشاره به نقش آموزش، گفت: مهندسی ترافیک، اجرای مقررات و آموزش سه جزای مهم مثلت ترافیکی است که سه هزار و ۱۱۶ نکات ترافیکی توسط رسانه اطلاع رسانی شد.۲۱۰ هزار دانش آموزان، ۹ هزار و ۴۰۰ رانندگان وسایل عمومی،۴۴۷ هزار دستگاه‌های اجرایی  بحث آموزش ترافیکی را فرا گرفتند.

  باقری گفت: سال گذشته ۱۶۳ نقطه حادثه‌خیز در استان شناسایی شد که۸۷ درصد با پیگیری فرمانداران و ورود شهرداران در حوزه درون شهری احصا و ۱۳ درصد آشکار شد.

  باقری افزود: در دو ماه سالجاری، ۲۲درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش فوتی و جرحی در استان داشتیم.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با اشاره به تعطیلات پیش رو، گفت: مازندران با داشتن مواهب الهی در ایام مختلف میزبان مسافران است که در ایام تعطیلات چند روزه عید فطر هزار نفر در از نیروهای راهور، ۱۰۰ دستگاه خودرو و ۷۰ دستگاه موتور سیکلت برای اجرای انضباط ترافیکی بکارگیری می‌شود.

  باقری بیان کرد: سال گذشته چهار هزار و۲۶ تصادف جرحی و ۱۴۸ نفر در حوزه درون شهری فوت شدند که مهم‌ترین دلیل تصادفات عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم در گردش به چپ، واژگونی خودرو و سرعت غیرمجاز بود که عابرین پیاده  با ۴۱ درصد و ۲۹ درصد راکبین موتور سیکلت در حوزه دورن شهری عامل تصادفات بودند.

  وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها امسال باید آمار تصادفات نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش دهیم که رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی نقش مهمی در آموزش و اطلاع رسانی دارد.

  وی از رانندگان خواست رانندگان در رانندگی های طولانی به مدت ۱۵دقیقه استراحت داشته باشند و مسافران در ورودی از توقف درحاشیه شهر خودداری و از سبقت خودداری کنند.

  باقری افزود: با هنجارشکنان بی حجابی رانندگان برخورد جدی می‌شود اگر همگان حقوق شهروندی را رعایت کنند ناهنجاری‌ها کاهش می یابد.  در۷۰  روز گذشته ۹۳ دستگاه خودوری سرقتی کشف شد که۲۲ دستگاه با راننده بود.

  برچسب ها :

  نظرات