آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103122
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  خودکفایی در تولید گندم برای چهارمین سال متوالی/ پرداخت ۳۳۰۰ میلیارد تومان به گندم‌کاران

  معاون اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای چهارمین سال متوالی در تولید گندم خودکفا هستیم، گفت:با عنایت اللهی و زحمت کشاورزان امسال هم نیازی به واردات گندم نداریم و مجموع نیاز کشور از تولیدات داخل فراهم می شود.

  آوای شمال/ عبدالمهدی بخشنده معاون اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بیست و‌پنجمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به خرید تضمینی گندم از کشاورزان ،اظهار داشت: همان طور که در گزارش های قبل خدمت مردم ارائه کردیم، خرید تضمینی گندم و کلزا از پایان فروردین ماه در استان های گرمسیر و‌ نیمه گرمسیر شروع شده و کشاورزان ما تا شب گذشته قریب به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندمی تولیدی خود را تحویل سیلوهای کشور دادند.

  وی افزود: وجه این میزان گندم حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که خوشبختانه با تلاش همکارانمان در سازمان برنامه و بودجه کشور تا شب گذشته ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت و به حساب کشاورزان واریز شده و امیدواریم باقی مانده این وجه در روزهای آتی واریز شود.

  معاون اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: کشاورزان مناطق  گرمسیر و‌ نیمه گرمسیر بیش از ۲۰۵ هزار تن کلزا به ما تحویل دادند و وجه آن که حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است تا شب گذشته واریز شده است.

  بخشنده با بیان اینکه برای چهارمین سال متوالی در  تولید گندم خودکفا هستیم،خاطر نشان کرد: با عنایت اللهی و زحمت کشاورزان امسال نیز برای نیازی به واردات گندم نداریم و مجموع  نیاز کشور از تولیدات داخل فراهم می شود.

  وی یادآور شد: همزمان برداشت چغندر پاییزه هم از استان های گرمسیری و نیمه گرمسیری شروع شده که امیدواریم شکر حاصل از برداشت چغندر پاییزه که بیش از ۱۰۰ هزار تن است، کم کم وارد بازار شود.

  برچسب ها :

  نظرات