آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102519
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  اندازه گیری «فشار خون» ۲۰ میلیون ایرانی در ۲۶ هزار مرکز سلامت

  معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه 26 هزار مرکز سلامت، خط مقدم اجرای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون هستند، گفت: پیش بینی می‌کنیم فشار خون 20 میلیون نفر از افراد بالای 30 سال اندازه گیری شود.

  آوای شمال/علیرضا رئیسی،معاون بهداشت وزارت بهداشت در جلسه ویدئو کنفرانس با معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  از ابلاغ نسخه ششم دستور العمل «بسیج ملی کنترل فشار خون » به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: رئیس ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در استان‌ها، رؤسای دانشگاه‌ها و معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی دبیر ستاد اجرایی در استانها هستند.

  وی افزود: جایگاه اصلی اجرای کمپین در نظام شبکه است. ۲۶ هزار مرکز سلامت خط مقدم اجرای این برنامه هستند. در کنار آن ایستگاه‌های سیار و ثابت دیگری برای اجرای برنامه خواهیم داشت که بر اساس دستورالعمل باید برای اندازه گیری فشار خون افراد آماده باشند.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: نکته مهم این بسیج ملی این است که بتوانیم دستگاه‌ها و مردم را وارد کار کرده و همه ظرفیت‌های اجتماعی کشور را درگیر این کمپین کنیم.
  رئیسی گفت: بر اساس دستور ریس جمهور و مکاتبه انجام شده با وزارت کشور، برنامه‌ها به پیش می‌رود و با ستاد کل نیروهای مسلح نیز هماهنگ شده که با کمپین همکاری کنند.
  وی افزود: باید از همه ظرفیت‌های لازم اعم از دانشجویان پرستاری، پزشکی و بسیج جامعه پزشکی برای اجرای کمپین بهره برد.
  معاون بهداشت بیان داشت: ۸ میلیون کارگر در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها مشغول به کار هستند که ظرفیت خوبی برای بهداشت حرفه‌ای برای اجرای این کمپین فراهم می‌کند.
  رئیسی اظهار داشت: اهداف کلی کمپین، افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان و افزایش آگاهی جامعه در باره این بیماری است و پیش بینی می‌کنیم فشار خون ۲۰ میلیون از افراد بالای ۳۰ سال اندازه گیری شود، ۲ میلیون نفر با فشار خون بالا شناسایی و یک میلیون نفر نیز برای مراقبت و درمان به مراکز معرفی شوند.
  وی تصریح کرد: دستورات رییس جمهور و وزیر بهداشت،  مبنای خوبی برای جلب مشارکت از همه سازمانهاست.
  معاون بهداشت تصریح کرد: ۷ کارگروه تخصصی در ستاد وزارت بهداشت برای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون ایجاد شده و کمپین ۲۷ اردیبهشت رسماً آغاز خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات