آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102315
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  بررسی دستورالعمل مدیریت و ساماندهی زائرین اربعین حسینی سال ۹۸

  رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی بر لزوم تشکیل کمیته های متناظر ستاد مرکزی در استان‌ها و ساماندهی مرزهای ورودی و خروجی زمینی و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها تأکید کرد.

  آوای شمال به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی به ریاست ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین و جمالی نژاد معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی، حیدری دبیر ستاد اربعین و اعضای ستاد و استانداران استانهای معین با دستور کار بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات کلی دستورالعمل مدیریت و ساماندهی زائرین برگزار شد.
  ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی بر لزوم تشکیل کمیته های متناظر ستاد مرکزی در استانها و راه اندازی ستادهای شهرستانی و استانی و تقویت آنها در جهت پرهیز از موازی کاری،برنامه ریزی، هماهنگی ، اجرا و نظارت بر اساس اصول و سیاستهای اجرایی ستاد مرکزی اربعین و ساماندهی مرزهای ورودی و خروجی زمینی و ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها تأکیدکرد.
  وی ضمن تأکید بر لزوم تعیین زمین ثابت در مرزهای داخل کشور برای استانهای معین گفت: در تلاش هستیم به تدریج استانهای معین را به گونه ای ساماندهی کنیم که به صورت مستقل امداد، غذا ، اسکان و به صورت کلی امور اجرایی را عهده دار شوند و به نوعی کار اجرایی دستگاه های ملی را تعدیل کنیم.
  ذوالفقاری در ادامه مستند سازی مراسم اربعین از طریق کمیته اطلاع رسانی و همچنین پیمایش و نظر سنجی از زائران حسینی با همکاری سازمانها و نهادهای مختلف و تکمیل زیرساخت ها را از موارد مورد اهمیت در دستورالعمل دانست و ابراز امیدواری کرد با اقدامات صورت گرفته و تشکیل ستادهای استانی شاهد برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم در اربعین ۹۸ باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات