آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10211
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۸
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  جوانی که از سربازی معاف شده بود جان دوستش را گرفت

  آوای شمال/ نیمه شب پنجم بهمن ماه مأموران کلانتری کن از یک درگیری در یک باغ مسکونی در خیابان کوهسار با خبر و راهی محل شدند. نخستین تحقیقات نشان داد درگیری بین دو پسر جوان رخ داده است که در جریان آن یکی از آنها به نام علیرضا از ناحیه گردن با اصابت چاقو زخمی […]

  آوای شمال/ نیمه شب پنجم بهمن ماه مأموران کلانتری کن از یک درگیری در یک باغ مسکونی در خیابان کوهسار با خبر و راهی محل شدند.
  نخستین تحقیقات نشان داد درگیری بین دو پسر جوان رخ داده است که در جریان آن یکی از آنها به نام علیرضا از ناحیه گردن با اصابت چاقو زخمی و به بیمارستان پیامبران منتقل شده است.

  پس از این مأموران تحقیقات خود را در بیمارستان پیگیری کردند که معلوم شد علیرضا به علت خونریزی شدید جان باخته است. بنابراین با اعلام این خبر قاضی حسین‌پور بازپرس ویژه قتل از دادسرای جنایی به همراه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل حادثه به تحقیق پرداخت. تحقیقات تیم جنایی نشان داد قاتل بعد از درگیری، خودرو پژو خود را در محل حادثه جا گذاشته و با پای پیاده فرار کرده است. بدین ترتیب با استعلام شماره پلاک، هویت قاتل به نام مهدی که از دوستان مقتول بود، شناسایی شد.

  اعضای خانواده مقتول در اظهارات خود گفتند: شب حادثه یکی از دوستان علیرضا به نام مهدی به خانه ما آمد و با علیرضا به داخل باغ رفتند. ما هم داخل ساختمان بودیم که ناگهان صدای فریادهای علیرضا را شنیدیم که درخواست کمک می‌کرد. بلافاصله خودمان را به داخل باغ رساندیم و علیرضا را دیدیم که گلویش را گرفته و کمک می‌خواهد. همان موقع مهدی با عجله از باغ بیرون رفت. ما هم بلافاصله او را به بیمارستان بردیم و به تعقیب او نرفتیم اما وقتی از خانه بیرون آمدیم، ماشین مهدی را جلوی در باغ دیدیم.
  من قاتل هستم
  در حالی که اظهارات خانواده مقتول حکایت از آن داشت که مهدی قاتل است، کارآگاهان دریافتند مهدی پس از حادثه از محل زندگی‌اش فرار کرده است. همچنین تحقیقات بعدی هم نشان داد پدر متهم که از حادثه خبر داشته وقتی فهمیده علیرضا فوت شده پسرش را فراری داده است. بنابراین پدر متهم به جرم اختفای ادله جرم به دستور بازپرس پرونده بازداشت شد.
  پس از این کارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای را برای دستگیری قاتل فراری انجام دادند تا اینکه ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه مهدی خودش را به اداره دهم پلیس آگاهی معرفی کرد و به کارآگاهان گفت: من قاتل علیرضا هستم.
  متهم پس از اعتراف به قتل دوستش گفت: مدتی قبل متوجه شدم علیرضا برای خانواده‌ام مزاحمت ایجاد کرده است. پس از این با او اختلاف پیدا کردم، به خاطر همین روز حادثه به در خانه‌شان رفتم تا با او حرف بزنم تا اختلافمان حل شود. داخل کوچه منتظرش بودم که علیرضا با خودرواش آمد. وقتی از او خواستم به داخل خودروام بیاید تا با هم حرف بزنیم، قبول نکرد و گفت من به داخل خودرو او بروم.

   

  من به داخل خودرواش رفتم که او با خودرو رفت داخل باغ. بعد از کمی حرف زدن با هم درگیر شدیم که او با داد و فریاد از خانواده‌اش کمک خواست و من از ترس با چاقویی که همراه داشتم دو ضربه به او زدم و بلافاصله با جا گذاشتن خودروام با پای پیاده فرار کردم.

   

  به سرعت به خانه‌مان رفتم و وسایلم را برداشتم و از خانه بیرون آمدم و وقتی از طریق پدرم فهمیدم علیرضا فوت شده از ترس به مشهد رفتم تا اینکه فهمیدم پدرم را به جرم فراری دادن من بازداشت کرده‌اند و خودم را معرفی کردم. سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اینکه متهم در سال ۸۶ با تشخیص کمیسیون نظام پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی و به خاطر بیماری روحی – روانی از خدمت معاف شده است، گفت: تحقیقات از متهم ادامه دارد.
  متهم به دستور قاضی حسین‌پور برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان جنایی قرار گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات