آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101785
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  استاندار مازندران:

  مدل محرک توسعه مازندران تدوین و از هفته آینده اجرایی می شود/ لزوم توجه بیشتر به رهنمود رهبری برای برون رفت از مشکلات اقتصادی

  استاندار مازندران در جلسه شورای اداری مشترک شهرستان های محمودآباد و نور به طراحی و تدوین مدل محرک توسعه مازندران اشاره کرد و گفت: این سند از هفته آینده به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود

  آوای شمال/ استاندار مازندران در جلسه مشترک شورای اداری شهرهای محمودآباد و نور با اشاره به دیدار چهره به چهره با مردم شهرهای مختلف مازندران اظهار کرد: به حضور در بین مردم و جلسات رودرو و شنیدن مشکلات مردم معتقدم چرا که ارتباط هرچه نزدیک تر با مردم به رفع مشکلات کمک شایانی می کند

  احمد حسین زادگان به شعار امسال در خصوص رونق تولید اشاره کرد و گفت: شعار امسال هم نشان از شناخت عمیق و دقیق رهبر فرزانه انقلاب در موضوعات مختلف از جمله اقتصاد دارد.

  وی افزود: تحریم ظالمانه و غیرقانونی، مردم را تحت فشار قرار می دهد و این مشکلات به این دلیل است که به رهنمود رهبری توجه خوبی نداشتیم تا اقتصاد مقاومتی و نگاه به ظرفیت های درون به عنوان نسخه شفابخش اقتصاد در جامعه نهادینه شود.

  حسین زادگان تصریح کرد: امروز راهی نداریم جز اتکا به اقتصاد داخلی و حمایت از تولید و رونق آن و با حفظ اشتغال موجود به افزایش اشتغال هم کمک کنیم.

  نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه کشوری سرمایه دار از لحاظ منابع اقتصادی و نیروی انسانی باهوش و فعال هستیم، خاطرنشان کرد: اما مقاومت هزینه و سختی دارد که باید با توجه به اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، فشارهای اقتصادی به مردم کاهش یابد.

  وی بیان کرد: دشمن امروز به دنبال از بین بردن سرمایه های اجتماعی است، این سرمایه افت کرده اما خوشبختانه از بین نرفته است.

  استاندار مازندران هوشیاری و درایت رهبری، اعتقادات مردم و تعصبات ملی را موهبت های برون رفت از این امتحان بزرگ دانست و اظهار کرد: کار احمقانه ترامپ و دولت آمریکا در موضوع سپاه انقلابی ایران باعث وحدت بیشتر ملت بزرگ ایران شد.

  حسین زادگان ادامه داد: مردم چون احساس کردند که بیگانه به دنبال تضعیف سازمان ها و نهادهای ارزشی و مردمی کشور از جمله سپاه بود، اندک اختلاف سلیقه ها را نیز کنار گذاشتند و با اتحاد مثال زدنی جواب دشمنان را دادند.

  استاندار مازندران یادآور شد: بزرگترین مشکل دشمن این است که ملت قهرمان ایران را هنوز هم نشناختند چرا که مردمی که طعم استقلال و آزادی را چشیده اند را نمی توانند تسخیر کنند اما درتلاش برای انحراف مردم هستند که با تقویت همدلی بین مردم و مسئولان این نقشه هم نقش بر آب خواهد شد.

  عالی ترین مقام اجرایی مازندران به موضوع توسعه همه جانبه استان اشاره کرد و افزود: همه باید در کنار هم به توسعه مازندران اهتمام ورزیم و از حواشی بپرهیزیم و با ظرفیت های استانی و ملی، مردم مازندران را به جایگاه واقعی خودشان برسانیم.

  حسین زادگان از طراحی مدل محرک توسعه استان خبر داد و بیان کرد: ظرف هفته آینده پس از برگزاری جلسه استانی با نماینده ولی فقیه، نمایندگان مجلس ومدیران استانی این طرح به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد.

  وی اضافه کرد: این مدل‌ شبیه مدل‌ جهادی دهه شصت است که بر اساس ظرفیت دستگاه ها باید پای کار باشند

  استاندار مازندران با بیان اینکه نقش همه دستگاه ها از جمله صدا و سیما، نیروهای نظامی و انتظامی و سایر دستگاه ها در مدل محرک توسعه به درستی تعریف شده است، خاطرنشان کرد: هسته ای در شهرستان ها تشکیل می شود که فرماندار، نماینده و امام جمعه به عنوان پایه های اصلی محسوب می شوند و یک معاون استاندار و مدیرکل به عنوان معین آن شهرستان تعیین شده و سپاه هم در کنار ما به عنوان معین شهرستان ها انتخاب می شود و بخش های خصوصی هم ورود پیدا می کند.حسین زادگان ادامه داد: مدل محرک توسعه با رویکرد ایجاد اشتغال در مناطق محروم با استفاده از تسهیلات کم بهره دولتی و سایر نهادها اجرایی می شود.

  وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت نمایندگان استان برای توسعه همه جانبه استان بهره مند شویم، اذعان داشت: اتحادی شبیه به حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید در بین مسئولان و مردم ایجاد شود.

  استاندار مازندران در بخش دیگری از صحبت‌ های خود اظهار کرد: مشکلات شهرستان محمودآباد از جمله سوخت کشاورزان را در دستور کار داریم و با برنامه ریزی صورت گرفته امسال کشاورزان مشکلی نخواهند داشت.

  حسین زادگان به موضوع پسماند اشاره کرد و گفت: به لحاظ اعتباری در این زمینه مشکلی نداریم اما باید به صورت متمرکز در مازندران مدیریت پسماند صورت گیرد چرا که اولویت ما تمرکز دپوی زباله در چند نقطه استان به جهت مدیریت در کاهش آلودگی محیط زیست است

  برچسب ها :

  نظرات