آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ , Wednesday 21 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101425
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دل پر محققان ایرانی از عدم توجه به محصولات داخلی/ با دست خودمان شرکت‌های دانش بنیان را خفه نکنیم

  دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: شرکت‌های دانش بنیان نیاز به توجه بیشتر دارند و نباید با دست خودمان آنها را خفه کنیم.

  آوای شمال/ سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو که در محل ستاد فناوری نانو در حال  برگزاری است با اشاره به افتتاحیه نمایشگاه نانو گفت : شنبه ۲۱ مهر ماه یازدهمین نمایشگاه نانو با حضور تمام مجموعه های فعال  آغاز می‌شود.

  دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به بخش های مختلف نمایشگاه گفت: نهادهای ذی‌ربط حوزه فناوری نانو، بخش دانشجویی و دانش آموزی و شرکت‌های فعال در عرصه نانو در این نمایشگاه حضور دارند.

  وی درباره سند نانو گفت: در سند ده سال اول فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و ساخت زیرساخت‌های مناسب هدف ما بوده است در این برنامه به دنبال توسعه زیرساخت‌های مختلف بوده‌ایم.

  سرکار با بیان اینکه سند ده سال دوم به تجاری‌سازی توجه دارد، اظهار داشت: در این سند به صادرات محصولات نانو توجه داریم، بازار ۸۰ میلیونی داخل برای شرکت‌ها کوچک است و آنها باید به بازار خارجی وارد شوند.

   دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ادامه داد : دنیا باید بپذیرد ایران در حوزه نانو توانایی دارد و برهمین اساس از امسال نمایشگاه به تجاری سازی توجه بسیاری دارد.

  وی با اشاره به برنامه امسال نمایشگاه گفت: با اولویت توسعه صادرات محصولات نانو نمایشگاه برگزار می‌شود و میزبان صاحبان صنایع هستیم تا آنها با ظرفیت توسعه صنعتی نانو تکنولوژی آشنا شوند.

  سرکار با اشاره به توسعه بازار شرکت‌ها اظهار داشت: مخاطبان اصلی نمایشگاه شرکت‌ها هستند و نمایندگان مجلس و مسئولان باید در این نمایشگاه حضور داشته باشند اما توسعه بازار و صادرات اولویت است.

  دبیر ستاد توسعه فناوری نانو درباره حضور هیئت‌های بین‌المللی، گفت: در برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده است که هیئت‌های تجاری به ایران بیایند و در همین راستا هیئت‌هایی از۴۰  کشور جهان از جمله از کره،  مالزی،  اندوزی،  روسیه،  ارمنستان و… به ایران می‌آیند.

  وی با بیان اینکه در برخی از کشورهای جهان توسعه بازار نانو را در اختیار گرفته‌ایم، گفت: در چین ۴ دفتر ایجاد شده است و فناوری ایران را به چین برده ایم و به کمک چینی‌ها پروژه هایی انجام گرفته است.

  دبیر ستاد توسعه فناوری نانو درباره صادرات گفت: به ۴۰ کشور محصولات ایران صادر می‌شود و به واسطه همین صادرات می‌توانیم پیشرفت داشته باشیم.

  وی گفت: اگر برنامه خاصی برای شرکت‌های دانش بنیان که درگیر تولید هستند نداشته باشیم نابود می‌شوند‌. اعلام خطر می‌کنم چرا کسی به فکر این شرکت ها نیست؟ نابودی اینها بیکاری متخصصان را در بر دارد. محققان در به در به دنبال خرید ارز دولتی هستند. با دست خودمان داریم اینها را خفه می کنیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات