آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ , Wednesday 21 October 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101424
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  اوج روحیه برادری ملت ایران و عراق در اربعین / حفظ علایق بین ملت ایران و عراق از شر فتنه‌گران

  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در موسم اربعین و شهادت سالار شهیدان حسین بن علی(ع) به اندازه‌ای روحیه اخوت، برادری، اتحاد و احساس قرابت بین دو ملت ایران و عراق اوج گرفت و گسترش پیدا کرد که زبانزد همگان شد.

  آوای شمال/ آیت‌الله سیداحمد حسینی خراسانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به ضرورت وحدت ملت ایران و عراق اظهار کرد: دو کشور همسایه و دوست ایران و عراق از کشورهای بزرگ و مهم اسلامی منطقه هستند که از دیرباز همواره دارای علایق و ارتباطات وسیع بوده‌اند.

  وی خاطرنشان کرد: مهمترین عامل این ارتباط وجود مشاهد مشرفه و اعتاب مقدسه ائمه معصومین(ع) در عراق و مرقد مطهر حضرت رضا(ع)، فاطمه معصومه(س)، عبدالعظیم حسنی(ع) و شاه چراغ در ایران است.

  نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این مشاهد سبب یک پیوند عمیق روحی و عاطفی بین این دو ملت است گفت: می‌توانیم ادعا کنیم که به طور اصولی ایران و عراق در حکم یک کشور هستند و روابط صمیمانه، عاطفی، دینی و مذهبی دو ملت نزدیک به یکدیگر بوده و هست.

  ایجاد اختلاف از سوی بدخواهان و بداندیشان بین دو کشور

  وی ادامه داد: همواره این ارتباطات به طور عمیق و گسترده برقرار بوده و از این نظر همواره بدخواهان و بداندیشان به ویژه در تأثیر تحریکات اجانب و بیگانگان درصدد ایجاد اختلاف بین این دو کشور دوست بودند.

  آیت‌الله حسینی خراسانی خاطرنشان کرد: همواره بزرگانی از علمای طراز اول شیعه مقیم نجف اشرف هر زمان تمامیت ارضی کشور عراق مورد تعرض و تهاجم دشمنان قرار گرفت با قدرت به دفاع از تمامیت ارضی عراق قیام کردند و مردم را برای دفع خطر مهاجمان و اشغالگران رهبری، حمایت و هدایت کردند.

  نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در ساخت و ساز خرابی‌های ناشی از جنگ آمریکا در عراق ملت و نظام اسلامی ایران بود که عراق را مورد حمایت قرار داد و به ویژه در مقاطعی در موسم اربعین و شهادت سالار شهیدان حسین بن علی(ع)  روحیه اخوت، برادری، اتحاد و احساس قرابت بین دو ملت به اندازه‌ای اوج گرفت و گسترش پیدا کرد که زبانزد همگان شد.

   وی با بیان اینکه در موسم اربعین کل مردم عراق با آغوش باز به عنوان میزبان از ملت ایران به عنوان زائران اربعین پذیرایی می‌کنند گفت: ملت عراق همه امکانات و حتی منازل شخصی را در اختیار ایرانیان قرار داده و ایرانیان نیز ملت عراق را برادران و خواهران دینی و ایمانی خود می‌دانند و با تحکیم علایق همه جانبه و روابط دوستانه و برادرانه و دینی و اسلامی بین این دو کشور و ملت بسیاری از توطئه‌های دشمنان از این دو کشور و مردم منطقه دور می‌شود.

  تحمل نداشتن دشمنان در زمینه ارتباطات تنگاتنگ دینی و اسلامی بین دو ملت

  آیت‌الله حسینی خراسانی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود چنین ظرفیت و فرصت بزرگ دینی و اسلامی است که حسودان، بدخواهان و دشمنان دو ملت ایران و عراق و دو کشور اسلامی ایران و عراق درصدد فتنه‌انگیزی برآمدند.

  وی با بیان اینکه آنها در صدد برآمدند که با ترویج و دامن زدن به پاره‌ای از شایعات بین دو ملت ذهنیت منفی ایجاد کنند گفت: دشمنان نمی‌توانند این ارتباطات تنگاتنگ دینی و اسلامی بین دو ملت را تحمل کنند بنابراین به توطئه و شیطنت پرداخته و فتنه‌انگیزی می‌کنند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: لازم است هوشمندانه فتنه‌ها و توطئه‌های صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیس‌ها و جریان‌های ضد ایران و عراق را زیر نظر داشته و رصد شود و به بهترین شکل ممکن با انسجام، اتحاد و برادری علایق عمیق و گسترده بین دو کشور و ملت را از شر شیاطین، فتنه‌گران و ابلیس‌ها حفظ کنند.

  وی ابراز کرد: امیدواریم این دو کشور به عنوان دو دوست در کنار هم و با حفظ مصالح مشترک، یکدلی خود را حفظ کنند و متأثر از القائات شیاطین قرار نگیرند.

   

  برچسب ها :

  نظرات