آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10136
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تعرفه استفاده روزانه از مراقبت‌های الکترونیکی زندانیان ۱۰ هزار تومان تعیین شد

  آوای شمال/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور در صحن علنی بهارستان، بخش‌های درآمدی تبصره ۱۶ ماده واحده لایحه بودجه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. وکلای ملت در بند “هـ” تبصره ۱۶ به سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور اجازه دادند، زندانیانی که […]

  آوای شمال/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور در صحن علنی بهارستان، بخش‌های درآمدی تبصره ۱۶ ماده واحده لایحه بودجه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

  وکلای ملت در بند “هـ” تبصره ۱۶ به سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور اجازه دادند، زندانیانی که به مرخصی اعزام می‌شوند یا در زندان‌های باز، مؤسسات صنعتی، کشاورزی و خدماتی اشتغال دارند و همچنین محکومان واجد شرایط را تحت نظارت و مراقبت الکترونیکی قرار دهد. برخورداری زندانیان از امتیاز مذکور و نیز صدور حکم نظارت و مراقبت الکترونیکی علاوه بر سپردن تأمین‌های مندرج در قانون آیین دادرسی کیفری منوط به تودیع ودیعه بابت تجهیزات مربوطه می‌باشد.

  براساس این مصوبه مقرر شد خسارات احتمالی وارد شده به تجهیزات مذکور از ناحیه استفاده‌کنندگان از محل ودیعه‌های أخذشده تأمین می‌شود. تعرفه استفاده از تجهیزات مذکور روزانه ۱۰۰ هزار ریال تعیین می‌شود که توسط سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور از استفاده‌کننده أخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور موضوع ردیف درآمدی ۱۴۰۱۶۴ جدول شماره (۵) این قانون واریز می‌شود. 

  همچنین زندانیانی که به تشخیص قاضی ناظر زندان یا اجرای حکم یا رئیس زندان‌ و مؤسسه مربوط قادر به پرداخت تمام یا بخشی از وجوه مزبور نباشند از پرداخت آن بخش از هزینه‌ معاف می‌باشند.

  برچسب ها :

  نظرات