آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101290
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ تیر, ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرجهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد

  رهاسازی زنبور تریکوگراما در شالیزاری های محمودآباد/ بیش از ۳۰۰ کارگاه آموزشی ترویجی در ۹۰ روستای محمودآباد برگزار شد

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد از رهاسازی زنبور تریکوگرامای تولیدی حاصل از مشارکت بهره برداران برای اولین بار در شالیزاری های این شهرستان خبر داد.

  آوای شمال/ احمدصادقی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اهتمام سازمان جهاد کشاورزی بر تولید محصولات سالم کشاورزی اظهار کرد: با توجه به اهمیت تولید محصول سالم و کاهش مصرف نهاده های شیمیایی و در راستای ترویج مبارزه بیولوژیک، برای اولین بار در شهرستان رهاسازی زنبور تریکوگرامای تولیدی بخش خصوصی به صورت پایلوت در سه روستای منتخب شهرستان با مشارکت بهره برداران صورت پذیرفت.

  وی در ادامه گفت: به علت کاهش سطح مبارزه بیولوژیک دولتی و استقبال بهره برداران از مبارزه بیولوژیک و نصب تریکوکارتها، با هماهنگی های صورت گرفته با بخش خصوصی و دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها، تامین تریکوکارت جهت بهره برداران علاقمند و همچنین روستاهای پایلوت از بخش خصوصی در دستور کار این مدیریت قرار گرفت.

  مدیرجهاد کشاورزی محمودآباد خاطرنشان کرد: در همین راستا اولین مرحله رهاسازی زنبور تریکوگراما در سطحی بیش از ۴۰۰ هکتار جهت کنترل بیولوژیک نسل دوم آفت کرم ساقه خوار برنج صبح امروز انجام شد.

  صادقی همچنین با اشاره به برنامه های آموزشی این سازمان در ماه مبارک رمضان گفت: به جهت غنیمت شمردن فرصت ماه مبارک رمضان و به رسم و آیین هرساله اوج فعالیت های ترویجی در این ماه، با هماهنگی های صورت گرفته سعی بر آن شد که کلاس های آموزشی ترویجی پیش بینی شده، به جهت اهمیت موضوع با محوریت توسعه کشت مکانیزه برنج، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، مدیریت های بهینه مصرف و حفظ منابع آبی، کاهش مصرف نهاده های شیمیائی، نگهداری و بهداشت جایگاه دام و نیز توسعه درآمد زنان روستایی صورت پذیرد.

  این مسؤول بیان داشت: با بسیج نیروها و همت کارشناسان پهنه این مدیریت موفق گردید در ماه مبارک رمضان امسال ۳۱۱ کارگاه آموزشی ترویجی در ۹۰ روستای این شهرستان برگزار کند.

  وی اضافه کرد: در این کلاس ها بیش از هفت هزار و ۷۰۰ نفر روز آموزش بهره برداران بخش های مختلف کشاورزی صورت گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات