آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ , Monday 22 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10115
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  سمفونی نور و لطافت در پنجره ۲۳۰

  آوای شمال/ به گزارش جهان، تازه ترین شماره پنجره با بررسی ویژه فیلم محمد رسول الله(ص) اثر مجید مجیدی منتشر شد.جلد شماره ۲۳۰ پنجره به صحنه ای از این فیلم اختصاص دارد. فیلمی که در چند هفته ی گذشته تنها چند اکران خصوصی داشته است و هنوز برای عموم بر روی پرده ها نرفته است. […]

  آوای شمال/ به گزارش جهان، تازه ترین شماره پنجره با بررسی ویژه فیلم محمد رسول الله(ص) اثر مجید مجیدی منتشر شد.جلد شماره ۲۳۰ پنجره به صحنه ای از این فیلم اختصاص دارد. فیلمی که در چند هفته ی گذشته تنها چند اکران خصوصی داشته است و هنوز برای عموم بر روی پرده ها نرفته است.

  بخش هنر این هفته نامه هم چنین در یادداشتی فیلم های جشنواره فجر را نیز مورد بررسی قرار داده است. چند روایت متفاوت از فجر سی و سوم عنوان یادداشت دیگری پیرامون جشنواره فجر سال ۱۳۹۳ است که بهمن ماه برگزار شد. جشنواره سی‎وسوم از منظر «ژانر» فیلم‎ها، جشنواره سی ‎و سوم از منظر «داستان»، فیلم مجیدی واقعا گران تمام شد؟ و نگاهی به‎جایگاه فیلم «محمد (صل‎الله‎علیه‎وآله‎وسلم)» از منظر تاریخ اسلام از دیگر مطالب این شماره پنجره است.

  اما نگاهی به نقش مسجد جواد الائمه در تحولات فرهنگی پیش و پس از انقلاب عنوان پرونده ویژه این شماره هفته نامه پنجره است.در بخشی از این پرونده موسس این مسجد نگاهی به مهم‎ترین پایگاه ادبیات انقلابی داشته است و در یادداشتی دیگر زهیر توکلی پدیدار‎شناسی «مسجد» از بدو انقلاب تا‎کنون را زیر ذره بین قرار داده است.شخصیت اخلاقی شیخ غلامرضا مطلبی در گفتوگو با محمد ناصری، نقش بزرگانی که تاثیر هنر و ادبیات را میشناختند و زمینه ها و دلایل برگزاری جایزه ادبی شهید غنی‎پور بخشی دیگر از پرونده ویژه این شماره پنجره را تشکیل می دهند.

  سرویس سیاسی پنجره اما به بهانه تاسیس اولین حزب انقلاب اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ نگاهی دوباره به حزب جمهوری اسلامی انداخته است. هاشمی در نهایت طرف جریان مخالف را می‌گرفت؛ عنوان گفت و گوی حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیت مبارز با پنجره است.او در این گفت و گو به تحولات حزب جمهوری اسلامی پرداخته است.هم چنین عبدالحمید معادیخواه نیز در گفت و گویی تاکید کرده است که امام (ره) با حزب مخالف بودند.دیدگاه های شهید بهشتی پیرامون احزاب و حواشی حضور ایشان در حزب جمهوری اسلامی در گفت‎وگو با دکتر علیرضا بهشتیروایت آیت‎الله خامنه‎ای از نحوه تشکیل اولیه حزب جمهوری اسلامی، حکایت ۹۹ نفر مخالف!، درخواست آمریکا برای مذاکره مستقیم با شهید بهشتی، عملکرد ضعیف ابتکار و ایجاد تنش در دولت، معضل سازی ریزگرد‎ها در گفت‌وگو با علی عابدینی معاون توسعه و پیش‎بینی سازمان هواشناسی کشور، و لاریجانی بدون پایداری از دیگر عناوین سرویس سیاسی شماره ۲۳۰ پنجره است.

  پنجره در این شماره در یادداشتی به قلم علی رجبی نگاهی گذرا به پرونده ۲۰ هزار برگه‌ای مهدی هاشمی رفسنجانی پرداخته و ابعاد جدید ماجرای اختلاس از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت را مورد بررسی قرار داده است.

  هم چنین سخنرانی نتانیاهو و پیامد‎های آن برای اسرائیل، نقشه های راهبردی نوین حزب الله در منطقه، نگاه مشاور وزیر خارجه آمریکا به دستاوردهای موشکی و فضایی ایران، اعراب و دوگانه اتحاد علیه داعش یا اختلاف در استراتژی، آیا بوکوحرام پروژه مخفی آمریکا برای فتح آفریقاست؟ و آیا ایران در آفریقا هم نفوذ نظامی دارد؟! مطالب این شماره باشگاه ترجمه پنجره هستند.

  پنجره پلاس این شماره پنجره مصاحبه این شماره خود را به امین الله رشیدی موسیقی دان اختصاص داده است.  

  برچسب ها :

  نظرات