آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ , Friday 20 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101103
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  حفظ عزت و اقتدار ایران اسلامی در مسئله برجام ضروری است/ آزمون بزرگ عزتمندی ملت توسط مسئولان

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به ضرورت تصمیم عزتمندانه در مقابل زیاده خواهی آمریکا در موضوع برجام اظهار کرد: مسئولان در آزمون بزرگ عزتمندی ملت بزرگ ایران هستند.

   
  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های اولین جمعه ماه مبارک رمضان اظهارکرد: با خروج آمریکا از برجام و عمل خلاف عهد رئیس جمهور بدعهد و هوسباز آمریکا طبعا آینده این قرارداد بین‌المللی وارد فضای جدید و تصمیمات جدید شده است.
  وی افزود: اقداماتی که تیم مذاکره کننده کشورمان با پنج کشور مذاکره کننده و اتحادیه اروپا به صورت فشرده آغاز کرده است قطعا کشور را در آزمون بزرگی قرار داده  که آیا اقتدار این ملت را حفظ خواهند کرد یا خیر.
  امام جمعه محمودآباد تصریح کرد:قطعا باید عزت این ملت تامین شود و همچنین بایستی منافع ملی تامین شود و برای تامین منافع ملت به حرف خشک و خالی نباید اعتماد کرد چون امروز می‌گویند و فردا عمل نمی‌کنند و بر طبق منافع خودشان نقشه می‌کشند.
  موسوی خاطرنشان کرد:بایستی از این کشورها تضمین عملی گرفته شود و در این شرایط که می‎توان مذاکره کرد و این مذاکره را ادامه داد باید همگان بدانند دوران وقت کشی گذشته و باید کشورهای طرف قرارداد کشورمان سریعا نسبت به اجرای تعهدات خود در برجام اقدام و زیربار تحریم‌های ثانویه آمریکایی‌ها نرفته و کلیه گشایش‌های اقتصادی باید کامل و همه جانبه اجرا شود.
  این مسئوول درباره اتفاقات روز نکبت عنوان کرد:در هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین و تشکیل رژیم نامشروع صهیونیستی و در هفتادمین سال مقاومت فلسطینی‌ها در آزادسازی سرزمین‌های مادری نکبت جدیدی رخ داد و ان به خاک و خون کشیدن عده زیادی از مردم فلسطین و زخمی کردن حدود سه هزار نفر که صرفا با راهپیمایی آرام خواستار بازگشت به سرزمین مادری خود بوده که با این روند با روز ننگین انتقال سفارت رژیم استکباری و ظالم آمریکا به بیت‌المقدس اتفاقات معنی دار و هماهنگ هم بوده است.
  موسوی یادآورشد:آمریکایی‌ها در اقدامات جدید وارد خطاهای راهبردی شده و این تصمیمات نمی‌تواند رژیم غاصب صهیونیست را از سراشیبی سقوط نجات دهد چون صهیونیست‌ها در چنبره مشکلات متعددی گرفتار شده که نمی‌دانند چگونه از کمند این تهدیدات واقعی رهایی یابند.
  وی افزود:آنها که بر اساس خرافات اعتقادی‌شان روزی راکتور عراق را زدند روزی دیگر بنای حمله به نیروگاه بوشهر را داشتند که جرات نکردند و در برنامه دیگر حمله به عراق را در دستور کار آمریکا قرار داده و با هدایت فکری داعش را بوجود آوردند.
  امام جمعه محمودآباد تاکید کرد:در همه این برنامه‌ها از دل این تهدیدات نیروهای مقاومت توانمندی بروز کرده و یک امپراطوری با انگیزه در کنار مرزهای جولان با سوریه همچون خوره‌ای صهیونیست‌ها را آزار می‎دهند و یهودیان صهیونیست دیوانه‌وار به سرکوب ملت فلسطین ادامه دادند.
  وی در ادامه بیان کرد:در این میان چراغ سبز مسئوولین خائن بسیاری از کشورهای عربی و سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی و قدرت‌های مدعی حقوق بشر جهانی محل تامل و تعجب بوده که قطعا در تاریخ و قضاوت‌های جهانی هرگز فراموش نخواهد شد و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها باید بدانند این موج جدید که دوران بزن در رو را به کناری زده و زمینه پیروزی ملت‎های مقاوم و مظلوم منطقه را فراهم خواهد کرد.
  موسوی در پایان گفت:نسل جدید انقلابی در فلسطین،لبنان،سوریه و عراق که چندین جنگ را برعلیه صهیونیست‌ها و عوامل استکبار برده قطعا در فرآیند بعدی مقاومت پیروز میدان خواهد بود و شاهان مزدورکشورهای عربی و اربابانشان آمریکا و صهیونیست‌ها باید بدانند با تهدید و تحریم و آدم کشی نمی‌توانند طوفان خشم انقلابیون منطقه را خاموش و بازنده این میدان بزرگ با منطق خون بر شمشیر پیروز است قطعا ظالمان و جباران جهان و منطقه خواهند بود.
  در پایان مراسم نماز جمعه نمازگزاران محمودآبادی به همراه مسئوولان شهرستان در محکومیت انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت‌المقدس تظاهرات اعتراضی را از مصلی موقت تا آستانه امامزاده قاسم(ع)انجام داده و در این مسیر شعار مرگ بر آمریکا سر داده و این حرکت را محکوم کردند.
   

  برچسب ها :

  نظرات