آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10109
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تداوم سیاست دوگانه ائتلاف ضدداعش/ فریب افکار عمومی با برگزاری نشست‌های نمایشی

  آوای شمال/ فرماندهان نظامی ارشد کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش در ریاض گردهم جمع شدند و در نشستی دو روزه “استراتژی‌های مقابله با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی” را مورد مناقشه و بررسی قرار دادند. روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط در این باره نوشت این دیدار با میزبانی وزارت دفاع عربستان برگزار شده است و ۲۶ […]

  آوای شمال/ فرماندهان نظامی ارشد کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش در ریاض گردهم جمع شدند و در نشستی دو روزه “استراتژی‌های مقابله با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی” را مورد مناقشه و بررسی قرار دادند.


  روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط در این باره نوشت این دیدار با میزبانی وزارت دفاع عربستان برگزار شده است و ۲۶ کشور از حاضران در نشست، در سطح روسای ستاد ارتش‌های خود در آن مشارکت کرده‌اند. ائتلاف ضد داعش که رهبری آن را آمریکا بر عهده دارد از بیش از ۶۰ کشور تشکیل شده است.

  این پنجمین نشست فرماندهان نظامی ائتلاف ضد داعش است و اکنون در منطقه شاهد رخدادهایی از جمله اعدام تعدادی از گروگان‌ها در سوریه و لیبی توسط داعش هستیم.

  در پنچمین نشست رؤسای ارتش 28 کشور ائتلاف ضد داعش در ریاض چه می‌گذرد؟

  جان آلن، هماهنگ‌کننده ائتلاف ضد داعش نیز در هشتم ماه جاری میلادی اعلام کرد که حملات زمینی علیه داعش با راهبری نیروهای عراقی و با پشتیبانی کشورهای ائتلاف در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌شود و  نیروهای ائتلاف ۱۲ تیپ عراقی را آموزش داده و آنها را مسلح کرده که این اقدام مقدمه‌ای برای حملات زمینی است.

  وزارت دفاع عربستان در این خصوص اعلام کرد بود، این کنفرانس دو روزه رخدادهای منطقه مورد بررسی قرار داده و نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده به تبادل‌نظر می‌پردازند تا به یک استراتژی واحد دست یابند که به نفع امنیت منطقه و جهان است !

  پس از آشکار شدن واقعیت فعالیت‌های ائتلاف ضد داعش در یکی دوماه اخیر، اکنون شاهد بازگشت مجدد آنها مانند امارات و پیوستن بحرین به عملیات رزمی هوایی علیه داعش هستیم. در این میان اردن نیز که عملا تا چندی قبل از حامیان داعش بود با سوزاندن خلبان اسیرش توسط داعش در سوریه ، به شدت خشمگین شده و فقط در یک نوبت با ۳۰ فروند جنگنده ، مواضع این گروه تروریستی را در سوریه بمباران کرده است.

  گفتنی است این ائتلاف به اصطلاح جهانی علیه گروه تروریستی داعش حملات هوایی علیه مواضع این گروه در خاک عراق و سوریه را ترتیب داد.

  در پنچمین نشست رؤسای ارتش 28 کشور ائتلاف ضد داعش در ریاض چه می‌گذرد؟


  رهبری این ائتلاف بر عهده ایالات متحده آمریکا است و راهبردی که رسماً توسط کاخ سفید اعلام شده حاکی از تلاش برای تشکیل یک ائتلاف بین‌المللی برای تضعیف نظامی و مالی و انهدام داعش است. مقدمات این ائتلاف در شهریور گذشته با سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه آمریکا شکل گرفت؛ به طوری که جان کری در سفر به چند کشور عربی و ترکیه، ضمن گفت‌وگو با مقامات این کشورها نظر آنان را نسبت به تشکیل ائتلاف ضد داعش جلب کرد.

  در پنچمین نشست رؤسای ارتش 28 کشور ائتلاف ضد داعش در ریاض چه می‌گذرد؟


  این درحالی است که با وجود بمباران مواضع داعش با هدف ضربه زدن به زیرساخت‌های سوریه و کمک به این گروه تروریستی با وجود اسم و رسم و هیاهویی که برای این ائتلاف به راه انداخته شد ناکارآمدی آن بیشتر به چشم آمد.

  در پنچمین نشست رؤسای ارتش 28 کشور ائتلاف ضد داعش در ریاض چه می‌گذرد؟

   

  “احمد کاظم زاده” در این باره با اشاره به پنجمین نشست فرماندهان روسای ارتش ۲۸ کشور  ائتلاف موسوم به ضد  داعش در ریاض اظهار داشت: این نشست بار دیگر مشخص کرد که این ائتلاف در رابطه با مبارزه با داعش سیاست دو گانه‌ای را پیگیری می‌کند.

  وی ادامه داد: در این نشست تاکید شد که کشورهای عضو باید به کمک ارتش عراق آمده و آن را در زمینه مبارزه با تروریسم یاری کنند اما بار دیگر دولت و ارتش سوریه از این کمک‌ها مستثنی شدند.

  این کارشناس سیاست خارجی تاکید کرد: بار دیگر شاهد تلاش‌ها و  تحرک‌های جدیدی علیه دولت سوریه هستیم که می‌توانیم به توافق اخیر آمریکا با ترکیه با تجهیز مخالفان سوری و با اظهارات کمیته تحقیق سازمان ملل در امور جنایت جنگی سوریه اشاره کرد.

  کاظم‌زاده افزود: این ائتلاف در تلاش است تا دولت سوریه را هم ردیف گروه‌های تکفیری نشان دهد بنابراین اگر در مقابله با داعش و تروریست انگیزه‌ای جدی وجود داشت باید از ظرفیت‌های دولت و ارتش سوریه که بیش از دیگر کشورها قربانی تروریسم شده است استفاده می‌کردند.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: اقداماتی علیه دولت سوریه تدارک دیده می‌شود که باعث ایجاد فضای تنفسی برای گروه های تفکیری خواهد بودو این اقدامات کاملا اثر  منفی در آنچه که به عنوان مقابله با تروریسم گفته می‌شود خواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات