آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10103
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اجلاس تهران زمینه افزایش مبادلات علمی میان غیر متعهدها را فراهم می کند

  آوای شمال/ محمد فرهادی امروز (یکشنبه) در دیدار با جوزف بوتورو وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی بروندی همچنین از آمادگی کشورمان برای همکاری با بروندی در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای خبر داد. اولین اجلاس وزرای علوم و فناوری کشورهای عضو جنبش عدم تعهد از امروز (یکشنبه) ۳ اسفندماه در تهران آغاز […]

  آوای شمال/ محمد فرهادی امروز (یکشنبه) در دیدار با جوزف بوتورو وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی بروندی همچنین از آمادگی کشورمان برای همکاری با بروندی در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای خبر داد.

  اولین اجلاس وزرای علوم و فناوری کشورهای عضو جنبش عدم تعهد از امروز (یکشنبه) ۳ اسفندماه در تهران آغاز می شود و تا روز سه شنبه پنجم اسفندماه ادامه دارد.

  در این اجلاس نمایندگانی از ۶۰ کشور جهان و چندین سازمان علمی و بین المللی حضور دارند. ۳۲ کشور از کشورهای شرکت کننده در سطح وزیر در اجلاس تهران حضور یافتند.

  فرهادی با بیان این که ما می توانیم در زمینه های انتقال تکنولوژی و دارو با بروندی همکاری داشته باشیم، افزود: جمهوری اسلامی ایران قادر است دارو برخی بیماری های صعب العلاج از جمله در زمینه مالاریا و ایدز را در اختیار بروندی قرار دهد.

  فرهادی نیز با یادآوری تحصیل پنج دانشجوی بورسیه از بروندی در ایران در پاسخ به درخواست مقام بروندی موافقت خود را با اعطای پنج بورس جدید به دانشجوبان این کشور اعلام کرد.

  وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی بروندی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در تهران برای شرکت در اجلاس وزرای علوم غیرمتعهدها کمک فرهادی برای اجرایی شدن دو یادداشت تفاهم امضا شده در زمینه همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و همچنین پژوهشگاه مواد و انرژی را خواستار شد.

  وی با بیان این که کشورش در باره نسبت جمعیت استاد به دانشجو به ویژه برای مقاطع ارشد و دکتری با مشکل روبه رو است گفت: ‘درخواست دارم که تعدادی از دانشجویان کشورم را به عنوان بورسیه در دانشگاه های ایران بپذیرید تا آنها به عنوان عضو هیات علمی و استاد دانشگاه بتوانند در بروندی فعالیت کنند’.

  وی همچنین کسب رای بالای فرهادی هنگام رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

  در این دیدارعبدالحسین فریدون مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، مسعود شفیعی رییس دانشگاه فنی و حرفه ای، مهدخت علوی بروجردی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه روابط عمومی و همچنین روسای دانشگاه بروندی، دانشکده علوم پزشکی و همچنین سفیر این کشور در تهران حضور داشتند.

  برچسب ها :

  نظرات