آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 12 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100824
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  اگر بیماری نجفی قابل پذیرش نیست، شورای شهر علت اصلی استعفای شهردار را اعلام کند

  یک کارشناس مسائل سیاسی برخورد ابهام آمیز از سوی نجفی در خصوص استعفا را مورد نقد قرار داد وگفت: این امر و ارائه چنین رفتاری اصلا مطلوب نیست و به اعتقاد من این به نوعی بازی با افکار عمومی است. اگر موضوع چیز دیگری غیر از بیماری است که البته قطعا هست، به صراحت بگویید.

  آوای شمال/ ناصر ایمانی تحلیلگر سیاسی در گفتگو با خبرنگار فارس در خصوص استعفای نجفی از ریاست شهرداری تهران اظهار داشت: به نظرم ریشه این موضوع در خود آقای نجفی و شورای شهر تهران است، صرف نظر از بحث اصلاح طلبان و اصولگرایان موضوع را اگر بخواهیم جناحی نگاه نکنیم به هر حال شهردار تهران استعفا داده و خودشان هم ظاهرا عنوان کردند علت این استعفا بیماری است و همچنین رئیس شورای شهر تهران نیز همین دلیل را برای استعفای شهردار بیان کرده است.

  وی با بیان اینکه گروهی از مطبوعات که طرفدار دولت محسوب می شوند شایعات دیگری را در خصوص استعفای نجفی مطرح می کنند افزود: شورای شهر تهران و آقای نجفی به صراحت باید به این دست شایعات پاسخ دهند چرا که این افراد اعتقاد و ادعای شفافیت دارند و عنوان می کنند که همه چیز باید شفاف باشد! بسیار خوب پس آقایان شفافیت را از خودشان شروع کنند و با صراحت اعلام کنند که علت اصلی استعفای آقای نجفی چیست.

  این کارشناس تصریح کرد: انتظار می رود همانطور که آقای نجفی گزارش مفصلی از تخلفات شهردار سابق دادند به همین شفافیت هم دلیل استعفایشان را ثابت کنند. این قابل پذیرش نیست که علت را بیماری بیان کنند و از طریق رسانه هایشان طوری وانمود کنند که افکار عمومی در یک ابهام باقی بماند که مساله استعفا بحث بیماری نیست و مسائل دیگری در میان است.

  این کارشناس مسائل سیاسی برخورد ابهام امیز از سوی نجفی را مورد نقد قرار داد و خاطرنشان کرد: این امر و ارائه چنین رفتاری از سوی نجفی اصلا مطلوب نیست و به اعتقاد من این به نوعی بازی با افکار عمومی است. اگر موضوع چیز دیگری غیر از بیماری است که البته قطعا هست، به صراحت بگوید که یا نگذاشتند ایشان کار کند یا به ایشان فشار آوردند یا هر مساله دیگری.

  وی با اشاره به عملکرد ضعیف ۷ماهه شهردار تهران تاکید کرد: در اینکه این کار برای آقای نجفی سنگین بود و از ۷ ماه گذشته تاکنون عملکرد مطلوبی در کارنامه کاری ایشان به چشم نمی آید شکی نیست. به هر حال مدیریت شهرداری تهران حجم کار بسیار بالایی دارد و در حوزه های مختلف همچون مسائل عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ساخت و سازها سبب شده حجم بسیار زیاد کار در شهرداری تهران  وجود داشته باشد.

  ایمانی خاطرنشان کرد: از همان ابتدا که نجفی به عنوان شهردار انتخاب شد نیز تردید میان صاحب نظران وجود داشت که ایشان توانایی انجام این کار را ندارند و در عین حال بالاخره هم شورای شهر تهران ایشان را به عنوان شهردار منصوب کرد و حال هم علت استعفا را خودشان بیماری عنوان کردند اگر که واقعا دلیل دیگری وجود دارد باید به صراحت عنوان شود و یا تکذیب شود. به هرشکل عدم شفافیت در مقابل افکار عمومی و مردم پایتخت اصلا مطلوب جریانی که اتفاقا قائل و مدعی شفافیت است، نخواهد بود.

   

  برچسب ها :

  نظرات